przykład meblowych zawiasów
Dodatki i akcesoria

Czym charakteryzują się zawiasy puszkowe?

Jeżeli chodzi o zawiasy, które wykorzystuje się w meblach to w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zawiasy puszkowe, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie puszkowe zawiasy są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które stosują profesjonalne zakłady stolarskie.

Dlaczego warto?

Puszkowy zawias meblowy charakteryzuje się prostą regulacją i łatwym montażem, dlatego też cieszą się w dzisiejszych czasach tak dużym zainteresowaniem. Aby zamontować puszkowy zawias wystarczy sprawna wiertarka albo porządny wkrętak. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać wiertło odpowiadające średnicy danej puszki zawiasu.

Co warto wiedzieć o zawiasach puszkowych?

Puszkowe zawiasy meblowe wyróżniają się tym, że są one osadzane w specjalnych gniazdach frezowanych w ramie albo w skrzydle. Jedną z kluczowych zalet montażu nowoczesnych zawiasów puszkowych jest ich bezawaryjność. Warto wspomnieć także o zwiększonej odporności na włamanie. Osoby, które poszukują ciekawej alternatywy dla klasycznych zawiasów wkręcanych powinny jak najszybciej zapoznać się z modelami puszkowymi. Jedyną wadą jak na razie jest nieco wyższa cena, ale na szczęście sytuacja ta z miesiąca na miesiąc się zmienia. Zawiasy tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w drewnianych drzwiach wejściowych. Zawisy puszkowe są jedną z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.