hokery
Meble

Hokery – jak dobrać ich wysokość?

Barek bądź wyspa kuchenna są idealnym dopełnieniem wymarzonej kuchni. Będzie to miejsce spotkać i posiłków. Nie obędzie się ona jednak bez odpowiednich krzeseł, a więc wysokich hokerów. Jednak choć wyróżniają się swoją wysokością, muszą być dopasowane tak samo, jak wszystkie inne meble. Jak to zrobić, aby pasowały do danego miejsca?

Czym są hokery?

To nic innego, jak wysokie krzesła, które najczęściej można spotkać w barach. W ostatnich latach coraz popularniejszy jest zakup tych mebli do kuchnio-salonu. Wysoki blat w tym pomieszczeniu jest świetnym oddzieleniem przestrzeni kuchennej od salonowych atrakcji.

Hokery mają za zadanie przyjmować gości, jak i służyć domownikom przy spożywaniu posiłków. Jak można się domyślić, najważniejszy będzie stosunek wysokości hokerów do wysokości blatu. Jak będzie się on przedstawiał?

Hokery a blat – jak dopasować wysokość?

Przestrzeń pomiędzy blatem, a siedziskiem hokerów powinna wynosić około 25-30 cm, aby była w pełni wygodna dla użytkowników.

Dla przykładu, typowe bary i blaty kuchenne mają wysokość w granicach 110-120 cm, co sprawia, że powinno się celować w hokery o wysokości siedziska 80-90 cm. Wyspy kuchenne zwykle są niższe i mają wysokość około 90 cm, co warto mieć na uwadze przy zakupie krzeseł.

Najlepszym rozwiązaniem byłyby stołki z regulowaną wysokością siedziska, gdyż trzeba pamiętać też o różnym wzroście ludzi, którzy będą na nich siedzieć. Ważne, aby każdy czuł się komfortowo.

hokery

Hokery – co jeszcze warto wiedzieć?

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednie wymiaru siedziska, gdyż wpłynie to na wygodę użytkowania. Przyjęło się zasadę, że wymiary 40×40 cm są idealne, gdy hokery nie mają oparcia. Gdy jednak jest możliwość oparcia się, wymiary powinny być większe.

Może to być bardzo prosta sprawa, ale czasem wysokości nie są podawane do siedziska, a właśnie do końca oparcia. Warto upewnić się co do dokładności takiego opisu, gdyż, szczególnie przy internetowych zakupach, można łatwo zakupić niewymiarowy mebel.

Jeśli chodzi o rodzaj hokera, nie ma tutaj żadnych odgórnych wytycznych. Niektórzy preferować będą siedziska bez oparcia, inni te z jego możliwością. Warto dopasować to indywidualnie. Najważniejsza jest wygoda, jak i funkcjonalność hokerów, gdyż czas spędzony na nich bardzo szybko będzie można liczyć w godzinach.