Meble

Jak dopasować krzesła skandynawskie do wnętrz klasycznych, rustykalnych czy glamour?

W każdym salonie musi znaleźć się stół i krzesła, przy którym rodzina może swobodnie spożywać posiłki czy pograć w planszówki. Jak wybrać krzesła skandynawskie, by były eleganckie i wygodne? 

Jak zadbać o wygodę? 

Krzesła w stylu skandynawskim zachwycają prostotą i jednocześnie wygodą. Warto również pamiętać, że jest to design o wielu twarzach. Jak wybrać krzesła skandynawskie do salonu nowoczesnego, rustykalnego czy klasycznego? 

Krzesła w stylu skandynawskim są minimalistyczne. Nie znajdziemy na nich nadmiaru ozdób i  dekoracji. Za to najczęściej ich podstawą jest drewno. Proste i eleganckie. 

Nogi z jasnego drewna wydają się delikatne. Bardzo często tworzą pałąk uzupełniony metalową konstrukcją. Dzięki temu krzesło świetnie wpisuje się w niewielkie pomieszczenia. 

Ważnym elementem krzesła w stylu skandynawskim jest oparcie. Wysokie i wygodne stanowi stabilne podparcie dla kręgosłupa, dzięki temu nawet dłuższe siedzenie nie jest męczące. Osoby, które mają więcej miejsca powinny zwrócić uwagę na krzesła, które wyposażone są w podłokietniki. Jest to element, który również ułatwia odpoczynek. Podparcie ramion odciąża kręgosłup. 

Nowoczesne czy klasyczne? 

Zastanawiając się jakie wybrać krzesła skandynawskie należy pamiętać, że muszą one wpisywać się w styl, który dominuje we wnętrzu. Dobranie odpowiednich krzeseł nie będzie trudne, gdyż styl skandynawski doczekał się wielu wariacji.

Do wnętrza skandynawskiego warto wybrać krzesła drewniane. Białe krzesła nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale również powiększą je optycznie. Ciekawym pomysłem są również krzesła z tworzywa sztucznego, które są na drewnianych nogach. Kubełkowe krzesło jest proste i jednocześnie bardzo wygodne. 

Do jadalni, która jest duża i przestronna warto wybrać krzesła, które mają nie tylko oparcie, ale również podłokietniki.  Pięknie będą wyglądały krzesła tapicerowane. Do jadalni w stylu glamour koniecznie trzeba postawić na elegancką czerń lub subtelny granat. W mieszkaniu w stylu loft sprawdzi się klasyczna szarość, a w rustykalnym świetnie będzie wyglądało krzesło patchworkowe. 

Do wnętrz nowoczesnych warto wybrać krzesła skandynawskie z ażurowymi oparciami. Są to krzesła wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki delikatnemu oparciu sprawiają one wrażenie niewielkich krzeseł. Świetnie będą wyglądać, gdy przy stole znajdą się różne kolory.  2 krzesła białe, 2 zielone bądź niebieskie. Takie wnętrze musi wzbudzić zachwyt. 

Do salonów i jadalni w klasycznym stylu interesujące mogą być krzesła skandynawskie, które łączą dwa kolory. Wielobarwne plecy w połączeniu z jednokolorowym siedziskiem sprawią, że pokój będzie wyglądał niecodziennie. 

Łączone materiały mogą być jednokolorowe, ale również często spotyka się desenie na materiałach. Duże liście monstery, liście palmowe czy romantyczne róże będą tworzyły elegancką kompozycję z materiałem jednokolorowym. 

Wybierając krzesła skandynawskie do salonu i jadalni warto potraktować je nie tylko jako meble użytkowe, ale również jako dekoracje. Ciekawe kolory oraz fasony krzeseł urozmaicą wystrój pomieszczenia.