kuchnia
Dodatki i akcesoria

Jak odnowić kuchnię w jeden weekend?

Nie pozostaje tajemnicą, że kobiety lubią zmiany. Nierzadko paniom szybko nudzi się fryzura, garderoba czy… wygląd kuchni. Na szczęście, aby zrobić małą metamorfozę tego czy innego pomieszczenia w domu, wcale nie trzeba wiele. Wystarczy puszka dobrej farby, nowe uchwyty meblowe i odrobina kreatywności.

Jak zmienić kuchnię nie do poznania?

Salon czy sypialnia są pomieszczeniami stosunkowo łatwymi do poddania metamorfozie. Niekiedy wystarczy kupić nowe zasłony, poszewki na poduszki i obrus, aby wnętrze nabrało nowego charakteru. W przypadku kuchni sytuacja jest nieco trudniejsza. Można jednak nadać jej zupełnie nową odsłonę malując fronty na inny kolor. W Internecie znaleźć można tysiące inspiracji na przykład na stworzenie prowansalskiego stylu w kuchni z ciemnych mebli. Można kupić białą farbę do frontów, retro uchwyty do mebli i lawendowe dodatki. Można również posadzić zioła w doniczkach na parapecie.

Gdzie kupić uchwyty meblowe?

Elementy dekoracyjne w stylu prowansalskim można zakupić w niemal każdym sklepie z dekoracjami do domu. Gdzie jednak można znaleźć coś takiego jak uchwyt meblowy? Przecież zazwyczaj uchwytów meblowych nie kupuje się osobno, a jedynie w zestawie z meblami. Otóż w wielu sklepach budowlanych istnieją nawet całe działy, po brzegi wypełnione uchwytami do mebli. Nie ma najmniejszego problemu również, aby zakupić je przez Internet. Ważne, aby dokładnie sprawdzić wymiary.