sofy
Meble do salonu

Jak sofa sprawdzi się w pokoju dziennym?

Pokój dzienny jest najbardziej reprezentatywny, to właśnie w nim spędza się każdego dnia sporo czasu, wykonując wielorakie czynności. Salon pełni różne funkcje, które dotyczą zarówno rozrywki, jak i wypoczynku. Nie może wobec tego zabraknąć wygodnego miejsca do relaksu, czytania książki, oglądania telewizji, słuchania muzyki czy spędzania wolnego czasu z rodziną/gośćmi. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów mebli wypoczynkowych, wśród których znajduje się między innymi sofa. Można ją dobrać od każdej aranżacji wnętrza ze względu na szeroki wachlarz wyboru.

Pora wybrać sofę do salonu

sofy

Przy wyborze sofy do salonu trzeba mieć na uwadze jej wymiary, szczególnie jeśli trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem. Tego rodzaju mebel zwykle stanowi centralną część tego pomieszczenia, dlatego musi być funkcjonalny i estetyczny. Sofa nie może być zbyt duża, bo przytłoczy wnętrze, będzie sprawiała wrażenie masywnej. Ciekawą opcją będzie model z funkcją spania, co pozwoli w dowolnym momencie zwiększyć powierzchnię użytkową, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kolejną kwestią przy wyborze sofy jest to, z jakich została ona wykonana materiałów. Wpływa to na walory użytkowe i estetyczne mebla. Bardzo efektownie wyglądają sofy obite tkaniną o grubszym splocie, ale trzeba się liczyć w ich przypadku z większą podatnością na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. W domu z małymi dziećmi i zwierzętami takie rozwiązanie będzie mało praktyczne. Bardziej odporne na zniszczenie są materiały o drobnym i gęstym splocie. Można też liczyć na łatwość utrzymania ich w czystości wydłużoną żywotność. jeśli mebel ma być przede wszystkim wygodny i estetyczny, to można polecić ten, który został obszyty miękkim welurem.

Wybierając sofę do salonu, trzeba mieć na uwadze to, aby pasowała ona do pozostałych elementów wyposażenia. Można oczywiście wybrać modele na zasadzie kontrastu, który będzie wyróżniał się intensywnym, nasyconym kolorem czy ciekawą formą. Jeśli sofa ma być uniwersalna, pasować do większości aranżacji, to najbezpieczniej będzie wybrać taką utrzymaną w stonowanej, jasnej kolorystce. Godne polecenia są biele, szarości, beże. Meble w ciemniejszych odcieniach są jednak bardziej praktyczne, gdyż nie widać na nich tak bardzo zabrudzeń. Sofa powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim wygodna. Wymagać należy od niej tego, aby umożliwiała odprężenie się i zrelaksowanie.