Jak wybrać nowoczesny fotel do swojego domu
Meble

Jak wybrać nowoczesny fotel do swojego domu?

Fotele tapicerowane mają długą historię – od przywileju domów szlacheckich po symbol przystępnego komfortu dla każdego domu. Producenci oferują szeroką gamę modeli, od produktów statycznych po przekształcalne mechanizmy i automatykę. Zakres cenowy foteli różni się w zależności od modyfikacji, użytych materiałów, złożoności projektu i marki-producenta. 

Wybór projektu nowoczesnego fotela do domu

Wybór wariantów foteli dostępnych na https://meblostrefa.pl/pl/c/Fotele/63 pozwala na dobranie modelu i koloru do najbardziej wymagających i nietypowych wymagań. Popularne są klasyczne warianty foteli, popularny pozostaje „styl angielski. Nowoczesny fotel we współczesnych wnętrzach to ten z wyraźną geometrią architektury, eleganckie opcje Hi-Tech bez podłokietników na błyszczących chromowanych nogach, modele wiklinowe z naturalnego i sztucznego rattanu i inne warianty, które mogą skutecznie uzupełnić środowisko mieszkania lub wiejskiego domu.

Kryteria wyboru fotela

Jakie kryteria pomagają wybrać odpowiedni łatwy fotel, aby zakup był naprawdę pożądany? Głównym trikiem przy wyborze jest Twój osobisty gust i styl. Zaleca się zatem znalezienie okazji do osobistego wypróbowania danego krzesła czy fotela. Ludzie mają różny wzrost, budowę ciała i zwyczajowe postawy podczas pracy i odpoczynku. Fotele relaksacyjne mają za zadanie stworzyć właścicielowi warunki do maksymalnego rozładowania napięcia mięśniowego, umożliwić relaks i jakościowy odpoczynek.

nowoczesny fotel welurowy w kolorze czarnym

Jak wybrać stelaż do fotela?

Żywotność fotela zależy od jakości jego ramy. Najlepszym drewnem jest dąb, jesion i buk. Iglaki nie są najlepszym rozwiązaniem dla krzeseł. Można również zastosować podstawę z płyty MDF. Klej czy śruby oznaczają krótką żywotność. Jako odpowiedniki drewnianej ramy można zastosować metal, rattan i sztuczny rattan. Te opcje pozwalają na wyniesienie fotela na werandę lub loggię w ciepłym sezonie.