Meble

Jak wybrać podstawowe meble do przedpokoju?

Choć przedpokój używany jest tylko podczas wchodzenia i wychodzenia z domu, nie można powiedzieć, że jest to pomieszczenie zupełnie niepotrzebne. To właśnie w nim przygotowujemy się do wyjścia lub też rozbieramy i postawiamy ubrania po przyjściu. Powoduje to, że w przedpokoju powinny się znaleźć dość ważne dwa meble. Chodzi oczywiście o szafkę na buty oraz wieszak. Jak je wybrać?

Jak wybrać szafkę na buty?

Na co trzeba zwracać uwagę, gdy wybiera się takie meble do wiatrołapu jak szafki na buty? Przede wszystkim pod uwagę trzeba tu wziąć ich wygląd. Muszą być wykonane z dobrego materiału, aby nie zniszczył się zbyt szybko. Poleca się w tym wypadku szafki metalowe, które nie będą wrażliwe na wilgoć ani sól drogową. Co więcej, warto wybrać model, który będzie miał przynajmniej jedną półkę w środku dzielącą przestrzeń szafki na dwie części. Dodatkowo dobra szafka powinna być wyposażona w specjalne siedzisko, co umożliwi wygodne zakładanie i zdejmowanie na niej butów.

Jak wybrać wieszak?

Kolejnym obowiązkowym meblem do przedpokoju jest wieszak na kurtki, płaszcze i inne ubrania zabezpieczające przed zimnem. Bardzo ważną jego cechą jest to czy będzie to model stawiany na podłodze, czy też wiszący na ścianie. Wszystko tu zależy do tego, jak duży posiada się przedpokój. Do tych o większym metrażu polecić można gustowne modele stojące.
Z jakiego materiału taki wieszak powinien być zrobiony? W tym wypadku warto postawić na tworzywo, z którego będzie zrobiona zakupiona wcześniej szafka na buty. Oba meble powinny ze sobą pod tym względem współgrać.