Meble do ogrodu

Jak wybrać praktyczne meble ogrodowe?

Ogród jest integralną częścią domu. To tu spędzamy letnie poranki, jemy obiady czy biesiadujemy z rodziną i znajomymi. Jak wybrać meble ogrodowe, by były praktyczne i wygodne? 

Design ma znaczenie

Wybierając nowoczesne ogrodowe meble, koniecznie trzeba pamiętać, by były spójne z wystrojem ogrodu. Dzięki temu nas ogród będzie elegancki i harmonijny, a odpoczynek w nim będzie prawdziwą przyjemnością. 

Do nowoczesnego ogrodu idealne będą meble z technorattanu. W klasycznym ogrodzie sprawdzą się drewniane leżaki oraz aluminiowe siedziska, a do ogrodu w stylu wiejskim koniecznie należy wybrać duży drewniany stół oraz ławę. 

Warto również pamiętać, że wybierając meble do ogrodu należy zwrócić uwagę na jego rozmiary. Duże i ciężkie meble będą wyglądały niezgrabnie na małej działce. W dużym ogrodzie będą dobrze wyglądały cięższe, masywniejsze meble. 

Na niewielką działkę w centrum miasta warto wybrać meble, które są mniejsze. Jest to nie tylko oszczędność miejsca, ale również duża wygoda. Lekkie meble łatwiej ukryć, gdy zaskoczy nas zła pogoda. 

Gdzie będą stały meble ogrodowe? 

Zastanawiając się, jak wybrać meble ogrodowe należy rozważyć, gdzie będą stały. Rozmiar działki ma tu ogromne znaczenie, ale nie jest jedynym wyznacznikiem. 

Meble drewniane są bardzo estetyczne i solidne. Trzeba jednak pamiętać, że często są również bardzo ciężkie. W ogrodzie, w którym często mają zmieniać miejsce nie sprawdzą się. Noszenie ciężkich mebli nie należy do przyjemności. Wybierając leżaki, warto zwrócić uwagę, by były na kółkach, które ułatwiają transport. 

Meble aluminiowe z tekstylnym wypełnieniem są dużo lżejsze. Bez problemu można nosić je po działce i ustawiać tam, gdzie akurat mamy ochotę posiedzieć. Wybierając meble rattanowe warto pamiętać, by ustawić je pod dachem, tak by słońce ich nie przebarwiło, a deszcz nie padał bezpośrednio na rattan. 

Decydując się na meble z technorattanu warto wiedzieć, że są one odporne na warunki atmosferyczne. Słońce ani deszcz nie są dla nich problemem i nie mają wpływu na ich trwałość. 

Wybierając meble ogrodowe należy się również zastanowić, gdzie będziemy przechowywali je zimą. Meble składane są dużo wygodniejsze do przechowywania, bez problemu można upchnąć je w garażu czy szopie na narzędzia. Meble, które są większe i cięższe wymagają oddzielnego miejsca do przechowywania. Koniecznie trzeba o tym pamiętać. 

Cena również jest ważna

Wybierając meble ogrodowe warto pamiętać, że jest to zakup, który ma nam służyć długie lata. Nie znaczy to jednak, że zawsze można pozwolić sobie na drogi i ekskluzywny zestaw mebli ogrodowych. 

Meble z technorattanu oraz drewna są eleganckie i wygodne. Niestety często ich cena nie jest niska. Tańszym rozwiązaniem są leżaki, które są z aluminium lub drewna z tekstylnym wypełnieniem. Warto zwrócić uwagę na te meble, gdyż ich niższa cena nie oznacza, że są to meble, którymi nie warto się zainteresować. 

Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów zakupu jest poszukiwanie mebli w trakcie sezonu letniego. Połowa lata to czas, gdy w sklepach rozpoczynają się wyprzedaże, co pozwala na upolowanie fantastycznych ofert.