Meble do kuchni i jadalni

Jak wybrać stół rozkładany do kuchni lub jadalni?

Wybór i zakup mebli do kuchni czy jadalni nie jest zadaniem łatwym, ponieważ przedmioty te muszą tworzyć spójną i harmonijną całość. Poza tym, powinny być również  funkcjonalne. Z tych powodów dużym zainteresowaniem klientów cieszą się między innymi stoły rozkładane, w przypadku których wielkość blatów może być szybko i wygodnie zmieniana. Warto się zatem zastanowić nad tym, jak wybrać stół rozkładany.

Jak wybierać stoły rozkładane?

Jak wspomniano powyżej, aranżacja wnętrz nie jest zadaniem łatwym. Wybierane elementy muszą bowiem łączyć funkcje użytkowe oraz walory estetyczne. Przykładem tego typu mebli są między innymi stoły rozkładane, które znajdują zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych kuchniach i jadalniach. Są one użytkowane na co dzień przez domowników oraz mogą być miejscem spotkań przy okazji ważnych uroczystości spędzanych w szerszym gronie. Takie celebrowanie wspólnych chwil jest niezwykle ważne, ponieważ stanowi źródło wielu pozytywnych emocji, które pozostają w pamięci na długo. Aby jednak spędzanie wspólnego czasu było możliwie i wygodne, stoły powinny mieć określoną wielkość. Nie mogą one jednak być zbyt duże, ponieważ wówczas mogą utrudniać wygodną komunikację i przytłaczać wnętrze.

Jaka zatem powinna być wielkość stołu?   

Godny polecenia stół do jadalni lub kuchni musi oferować dostatecznie dużo miejsca dla wszystkich uczestników wspólnej biesiady. Jednocześnie nie może utrudniać swobodnego zajmowania miejsca oraz wygodnego poruszania się po pomieszczeniu. W niewielkich kuchniach lub jadalniach dobrze sprawdzą się stoły rozkładane, które można dostawić do ściany. Z tego powodu wielu klientów decyduje się na zakup mebli z blatem w kształcie kwadratu lub prostokąta. Na co dzień tego typu meble mają niezbyt duże rozmiary, które w razie potrzeby można łatwo i szybko powiększyć.

Jakie stoły rozkładane sprawdzą się dobrze w niewielkich pomieszczeniach?

W przypadku niezbyt dużych wnętrz warto decydować się na zakup stołów kwadratowych lub prostokątnych. Nie zajmują one dużo miejsca i w razie potrzeby powierzchnia ich blatu może być szybko powiększana. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na płynną pracę systemu służącemu rozkładaniu blatu oraz gabaryty mebli po ich powiększeniu. Poza tym, warto upewnić się, że krzesła można swobodnie wsuwać pod blat. Godne polecenia stoły przeznaczone do niewielkich pomieszczeń powinny cechować się dość lekką konstrukcją wykonaną z drewna, plastiku czy malowanego proszkowo metalu.   

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru stołu do dużej jadalni?

Do dużych pomieszczeń pasować będą okazałe stoły rozkładane okrągłe lub owalne. Prezentują się one efektownie oraz ułatwiają wygodne zajmowanie pozycji siedzących. Poza tym, użytkownicy stołu widzą się nawzajem, co sprzyja prowadzeniu konwersacji. Takie meble mogą być odsunięte od ściany, a nad ich centralną częścią powinna wisieć lampa, która dostarcza sporą ilość rozproszonego światła. Owalne meble są również polecane dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ ryzyko ewentualnych obrażeń głowy jest w tym przypadku znacznie ograniczone.