panel ścienny tapicerowany
Dodatki i akcesoria

Jak zamontować panele ścienne?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się panel ścienny tapicerowany. Montaż takich paneli jest niezwykle prosty, dlatego nie ma nawet potrzeby wzywania fachowca, ponieważ każdy powinien sobie z tym poradzić samodzielnie.

Rozmieszczenie paneli

Przede wszystkim trzeba dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych paneli w pomieszczeniu. Należy pamiętać, że nie można absolutnie docinać paneli ściennych  tapicerowanych (https://gornapolka.com/kp/panele-tapicerowane/), dlatego wszystko musi być dokładnie zmierzone i dopasowane, zanim rozpocznie się montaż. Do przyklejania paneli można wykorzystać polimerowy klej montażowy, który można znaleźć w dobrych sklepach budowlanych. Można też użyć specjalnej taśmy montażowej, która umożliwi w dowolnej chwili zdjęcie paneli.

Montaż paneli na ścianie

panel ścienny tapicerowany

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie zamierzają montować elementów na stałe. Panele ścienne tapicerowane są też bardzo łatwe w konserwacji. Materiał do produkcji paneli zostaje zawsze poddany impregnacji przy użyciu specjalnych środków, które sprawiają, że elementy mniej się brudzą. Trzeba jednak niestety pamiętać o regularnym i ostrożnym odkurzaniu, ponieważ bardzo łatwo zbierają kurz. Do usunięcia plam wystarczy wilgotna gąbka z dodatkiem łagodnego detergentu. Nawet, jeżeli uszkodzeniu ulegne jeden panel to można go bardzo łatwo zdemontować i w jego miejsce wstawić nowy. Panele ścienne są dekoracyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, ale jednak niepozbawionym wad. Nie powinni ich stosować alergicy, ponieważ kurz gromadzi się bardzo szybko i musiałyby być wtedy czyszczone codziennie.