Meble do sypialni

Jakie krzesła i fotele postawić w jadalni?

Urządzając jadalnię, warto zastanowić się nad zasadnością wyboru narożnej sofy i miękkich, obszernych foteli. Czy kuchnia naprawdę potrzebuje takich przedmiotów wyposażenia wnętrz? Podczas gdy dzisiaj można kupić kącik kuchenny, który składa się z dość kompaktowych i wygodnych elementów.

Najlepszym rozwiązaniem są fotele i krzesła w połączeniu ze stołem. Co więcej, dziś można wybrać zarówno oryginalny styl, jak i modne wzornictwo, nie rezygnując przy tym z wygody i praktyczności.

Złożoność wyboru

Kompromis można znaleźć w nowoczesnych rozwiązaniach. Dziś łatwo jest wybrać meble do projektu pokoju, warunków pracy i innych kryteriów użytkownika. Ważniejsze jest, aby zrozumieć, jak wybrać krzesła do jadalni, biorąc pod uwagę ogólne cechy.

Zwróć uwagę na następujące parametry.

  • Krzesło będzie wygodne, jeśli wysokość nóg wynosi 0-45 cm, a szerokość siedziska — 48-55 cm. Ale w tym samym czasie stół powinien być standardowej wysokości — 73-75 cm. Oczywiście, szerokość krzesła lub fotela może być inny. Szerokie siedziska nadają się jednak do przestronnych pomieszczeń.
  • Jeżeli krzesło przeznaczone jest do baru, siedzisko powinno być niższe od powierzchni baru o 30 cm. Ale nie należy odrzucać niskiego modelu, który Ci się podoba. Większość stołków barowych posiada regulację wysokości.
  • Najlepszym kryterium doboru sztywności jest samodzielne wypróbowanie krzesła do jadalni, czyli usadowienie się na nim. Nie zachęcaj się do kupowania zbyt miękkich krzeseł, to nie jest praktyczne. W tym sensie twarde krzesła będą wygodniejsze i będą służyć dłużej.
  • Krzesła z tapicerowanym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami nazywane są fotelami. Są wygodne (zwłaszcza do przyjmowania gości), ale zajmują dużo miejsca.
  • Należy również pamiętać o wadze krzesła. Ponieważ w kuchni czy jadalni krzesła są ruchomym elementem wnętrza, nie należy wybierać zbyt obszernych i ciężkich modeli.

Jakie krzesła wybrać do kuchni w zależności od materiału?

Producenci oferują krzesła wykonane z wielu różnych materiałów, co pozwala na inteligentne dobranie mebla do stylistyki pomieszczenia. W tym przypadku to materiał i jego jakość decydują o koszcie produktu.

Ekoskóra, metal, plastik i ich kombinacje są uważane za prostsze i bezpretensjonalne w pielęgnacji i obsłudze. Z droższych modeli — drewno, skóra.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak bardzo materiał krzesła łączy się ze stołem. 

Znalezienie kombinacji kolorów jest łatwiejsze. W zależności od materiału, z którego jest wykonany, można łatwo dobrać odcień — naturalny, wpadający w oko, a nawet kwaśny. Dzisiaj produkują ogromną ilość zestawów kuchennych.