Krzesła tapicerowane – wady oraz zalety
Do naszego kraju powróciła moda na bardzo eleganckie wnętrza. Wraz z nią do naszych domostw wkraczają krzesła tapicerowane. Są one nie tylko bardzo eleganckie, ale również niezwykle wygodne. Czy warto będzie w nie inwestować? Pomijając tutaj styl, krzesła tego typu są bardzo wygodne. Nie warto się oszukiwać, iż najnowocześniejsze stołki bezsprzecznie mogą być nie tylko ładne, ale również designerskie. Niemniej jednak, z pewnością nie są wygodne. Co innego krzesła tapicerowane. Ich wygodę doceniają te osoby, które przesiadują godzinami, przykładowo przy stole wigilijnym. Pałaszowanie bigosu jest świetnym przykładem. Zdarzyć się może, iż resztki z jedzenia spadają na pokrycie krzeseł. Co wówczas? Wszystko zależeć będzie o tego, czym zostało pokryte siedzisko i oparcie. Niektóre firmy wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i starają się korzystać z surowców odpornych na plamy.
Krzesła tapicerowane w salonie
Krzesła z tapicerką bardzo dobrze sprawdzą się w salonie. Dlaczego zatem nie w kuchni? Dzieje się tak z uwagi na to iż pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką, znacznie łatwiej można je wybrudzić. To właśnie w salonach spędza się nierzadko długie godziny, rozmawiając z rodziną przy stole. Dlatego też dobranie tapicerowanego krzesła jest oczywiste. Jeżeli pragniemy, aby posłużyło nam oni przez wiele lat, musi być solidnie wykonane. Tego typu krzesła, znajdują się w ofercie wielu sklepów meblowych np. sfmeble.pl. Przykładem będzie model, którego szkielet został wykonany z naturalnego bukowego drewna. Jest ono odporne na ścieranie, masywne oraz wytrzymałe. Przetrwa wiele lat. Komfort zapewni tutaj pianka poliuretanowa, która została zastosowana nie tylko na siedzisku, ale również i na oparciu. Całość obszywana jest skórą albo tapicerką.
Krzesło tapicerowane – jakie są jego plusy?
Tapicerka daje wręcz niesamowite opcje dopasowywania. Dzięki wielu typom materiałów i szerokiej kolorystycznej gamie, mebel ten może być dopasowywany do każdego typu wnętrza. Przykład takiego mebla, stanowi krzesło typu chesterfield. Mebel ten wziął nazwę od Philipa Stanhope – hrabiego Chesterfield. To on w wieku XVIII zlecił wykonanie tego fotela, który jest bardzo wygodny, zaś jego tapicerka się nie marszczy. Rezultat ten został osiągnięty za sprawą guzików. Tak zaczęła się historia jednego spośród najbardziej znanych na świecie typów krzesła.