Meble do salonu

Krzesła tapicerowane wizytówką eleganckiego domu

Krzesła tapicerowane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w obecnej modzie dekoratorskiej. Charakteryzuje je efektowne siedzisko, wygoda użytkowania oraz designerski wygląd. Siedzisko może posiadać różnorodną kolorystykę. Bez wątpienia obecnie prym w kolorystyce wiodą odcienie butelkowej zieleni oraz khaki. Modne są jeszcze kolory grafitowe i błękitne. Oczywiście, pozostałe kolory również mogą stanowić doskonałą ozdobę każdego wnętrza. Meble tapicerowanie będą stanowić wizytówkę eleganckiego domu.

Tapicerowane fotele modne w obecnych projektach mieszkań

Tapicerowane meble wyróżniają się elegancją i luksusem. Łączą w sobie wyraziste kolory, efektowny design i solidną konstrukcję. Siedziska ustawione są na porządnych stelażach. Mogą być one zaprojektowane z lakierowanego drewna, lekkiego aluminium bądź spawanych elementów metalowych. Tak duża różnorodność pozwoli je idealnie dopasować do każdego wnętrza.

Krzesła tapicerowane są nie tylko modne, ale i również praktyczne. Charakteryzuje je maksymalny komfort użytkowania. Odznaczają się również dużą uniwersalnością, bowiem można je dopasować do każdego wnętrza, zarówno do salonu jak i również do sypialni bądź pokoju dla gości.

Designerskie krzesła z miękkim siedziskiem

Krzesło tapicerowane składa się z przyjemnej w dotyku, aksamitnej tkaniny. Posiada ono również porządną podstawę. Modne są metalowe konstrukcje stylizowane na wzór drewna. Pasują one do industrialnego klimatu oraz loftowego. Meble te mogą również stanowić doskonałą ozdobę przestrzeni zaprojektowanej w stylu boho oraz rustykalnym. Krzesła te można dopasować do mniejszych i większych pomieszczeń.

Na ich wyposażeniu znajdują się często podkładki gumowe, które nie powodują uszkodzenia podłogi i chronią ją przed zarysowaniem.

Stabilne krzesła o porządnej konstrukcji

Stabilne i wygodne krzesła posiadają najczęściej profilowane oparcia oraz podłokietniki. Nowoczesne kompozyty wykazują odporność na ścieranie, odkształcanie oraz odbarwianie. Mogą one służyć przez wiele, długich sezonów, gdyż nawet po wielu latach nie są nadszarpnięte zębem czasu. W drodze podsumowania warto pamiętać o tym, że eleganckie meble tapicerowane odznaczają się:

  • gustownym wykonaniem,
  • wysokiej jakości materiałami,
  • nowoczesnym wzornictwem,
  • różnorodnością kolorystyczną,
  • uniwersalnym zastosowaniem.