industrialne wnętrze
Stylowe oświetlenie

Lampy industrialne – do jakich wnętrz pasują?

Lampy, w których konstrukcji dominuje miedź, mosiądz albo stal, pozbawione zbędnych elementów ozdobnych, stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Czy potrzeba loftu, by skorzystać z ich potencjału? Niekoniecznie – takie lampy można umiejętnie dopasować do tradycyjnych mieszkań.

Lampy industrialne i klasyczny wystrój

Pokój, gdzie pojawiają się typowe, ciężkie meble wypoczynkowe, drewniane stoły, szafy i wzorzyste tkaniny dekoracyjne, z pozoru nie powinien stanowić dobrego tła dla industrialnym lamp. Jednak ich różnorodność na rynku jest na tyle duża, że znalezienie pasującego modelu nie będzie tu problemem.

Lampy w lekkiej oprawie ze stalowych, spawanych drucików będą stanowiły interesujący kontrast, który ożywi wystrój. Za pomocą lamp industrialnych można z łatwością przemienić niezbyt interesujące, zupełnie zwyczajne wnętrze w przestrzeń, w której rządzi eklektyzm stylistyczny, który zwraca uwagę wszystkich gości.

Lampy industrialne i styl skandynawski

Choć po skandynawskie sposoby urządzania wnętrz sięgają też właściciele loftów, jak najbardziej sprawdzają się one w cieplejszych, pełnych przedmiotów przestrzeniach. Najważniejsze w tym przypadku jest uzupełnienie wnętrza o wyraźne kontrasty prostych, nasyconych kolorów, oraz dodanie sporej ilości bieli i drewna.

Industrialne lampy to wprost wymarzone źródła światła dla takich pomieszczeń. Jeśli sufit nie znajduje się zbyt wysoko, powinny raczej zostać zawieszone na krótkim kablu, ale mimo to ich forma wniesie do przestrzeni lekkość i nowoczesność. Decydując się na lampę stalową, malowaną proszkowo, warto tylko pamiętać, by kolor farby nie był zbyt agresywny – lampa nie powinna dominować w pomieszczeniu.