siedzisko pufa do przedpokoju opal
Meble do przedpokoju

Miejsce do siedzenia w przedpokoju

Siedzisko w przedpokoju kiedyś przydawało się właścicielom telefonów stacjonarnych. Dzisiaj telefonów na krótkim kablu już prawie nie ma, ale miejsce do siedzenia w przedpokoju przydać się może zakładającym czy zdejmującym obuwie, odkładającym ciężką torbę czy zakupy lub odpoczywającym po wejściu na piętro.

Siedzisko do przedpokoju – funkcjonalność i estetyka w jednym
Urządzając przedpokój, warto wyznaczyć miejsce na siedzisko. Jego rodzaj, wielkość oraz wygląd warto dobrze przemyśleć, aby mebel dobrze pełnił funkcje użytkowe, a przy tym był efektownym elementem aranżacyjnym przedpokoju.

Przedpokojowe siedziska pojedyncze typu puf czy taboret świetnie sprawdzą się w malutkich pomieszczeniach – można je przestawić na czas sprzątania i w razie potrzeby wykorzystać, gdy zabraknie krzeseł dla gości. Puf w swoim wnętrzu łatwo ukryje kapcie, buty, szczotki lub łyżki do obuwia.

Ławy, skrzynie z poduszkami na pokrywie, szafki z miękkimi pokryciami na wierzchu wymagają więcej miejsca, ale pod nimi znajduje się mnóstwo schowków na obuwie. 
Wykonane z drewna pasują do każdego stylu. O walorach estetycznych tego typu siedzisk decydują również ich miękkie elementy – poduszki w różnych kształtach i kolorach, uszyte z różnych tkanin mogą korzystnie wpłynąć na wystrój pomieszczenia.

Siedziska wkomponowane w zabudowę – nie są spotykane zbyt często, a szkoda, bo wyglądają rewelacyjnie i są bardzo funkcjonalne. Mogą być aranżowane nawet w niewielkich przedpokojach. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, zamawiając nowe meble na wymiar.