krzesła obrotowe
Dodatki i akcesoria

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła obrotowego?

Kwestia estetyki to jedno, ale w przypadku krzesła obrotowego dużo ważniejszymi parametrami są kształt i budowa mebla. Wpływają one na komfort użytkowania i zdrowie. Nawet najpiękniejsze krzesło na nic się nie zda, jeśli będzie niewygodne, nie zapewni optymalnego podparcia kręgosłupowi. Przyjmowanie nieprawidłowej pozycji ciała to prosta droga do wystąpienia szeregu nieprzyjemnych objawów, które wynikają z ciągłego napięcia mięśniowego i obciążania kręgosłupa. Źle dobrane krzesło może przyczynić się do zaburzeń krążenia krwi, chronicznych bólów karku i głowy, powstawania pajączków.

To trzeba mieć na uwadze, wybierając krzesła obrotowe

Siedzenie wcale nie jest czymś relaksującym dla ciała, a przy niewłaściwie dobranym krześle można spodziewać się szeregu problemów ze zdrowiem. Niewygodny mebel przekłada się na przyjmowanie niewłaściwej pozycji, co w efekcie może doprowadzić nawet do rozwoju schorzeń kręgosłupa. Najlepszym wyborem będzie ergonomiczne krzesło obrotowe, które nieżycie podeprze ciało i pozwoli kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję w kształcie litery S. Koniecznie sprawdź produkty na tej stronie: link. Na stabilność i podparcie wpływa także podstawa krzesła, która powinna być pięcioramienna i wyposażona w kółka, najlepiej z mechanizmem samohamowania. Zawsze też trzeba sprawdzić to, do jakiego rodzaju powierzchni są przeznaczone kółka. Nie każde sprawdzą się na dywanie, posadzce betonowej czy panelach podłogowych.

krzesło obrotowe

Kolejną kwestią przy wyborze krzesła obrotowego jest to, aby posiadało odpowiednio głębokie siedzisko, czyli takie podpierające uda na około 3/4 ich długości. Z kolei oparcie powinno sięgać powyżej łopatek, wspierać dobrze odcinek lędźwiowy kręgosłupa, czyli być właściwie wyprofilowane. W zależności od sylwetki trzeba dobrać odpowiednio szerokie siedzisko. Nie można zapomnieć o podłokietnikach, które wpływają na komfort użytkowania, szczególnie podczas pracowania lub uczenia się przy biuru. Zapewniają one ramionom optymalne podparcie, dociążają mięśnie i kręgosłup. Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego krzesła obrotowego zawsze trzeba je najpierw przetestować, dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Kupowanie tego mebla przez Internet jest dosyć ryzykownym rozwiązaniem, najlepiej udać się osobiście do sklepu stacjonarnego i wypróbować co najmniej kilka różnych modeli. Na uwadze warto mieć także dodatkowe elementy takie jak zagłówek, podkolannik i przykręcany stolik obrotowy.