Meble

Najpopularniejsze rodzaje łóżek

Podczas wyposażania nowego mieszkania lub też domu bardzo często inwestorzy zadają sobie pytanie, jak wybrać łóżko do sypialni, aby spełniało ono wszystkie wymagania i żeby spało się na nim po prostu bardzo wygodnie. W tym celu bardzo często analizuje się wymaganą wielkość łóżka, czy też jego dodatkowe elementy wyposażenia w postaci bezgłowia, czy też budowanych nocnych szafek. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najważniejszą kwestią w przypadku wybierania łóżka jest to, jakiego ma ono być rodzaju. Co jest zatem dostępnego na rynku i czym się konkretne propozycje od siebie różnią?

Łóżko drewniane

Nie da się ukryć, że zdecydowanie jednym z najpopularniejszych rodzajów łóżek jest model drewniany. Drewno jest surowcem, które przede wszystkim zachwyca swoim rewelacyjnym wyglądem oraz stylem. Świetnie pasuje do każdej sypialni, a także do większości obecnych w tym pomieszczeniu stylów aranżacji. Co więcej, drewno jest materiałem antyalergicznym oraz antystatycznym, co ogranicza ilość kurzu w pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o wady takiego łóżka, to bez wątpienia wymienić tu trzeba cenę, ponieważ łóżka drewniane zaliczane są do zdecydowanie najdroższych na rynku.

Łóżko metalowe

Kolejnym bardzo często wybieranym rodzajem łóżka do sypialni, jest model zrobiony z metalu. Czym charakteryzuje się taka wersja łóżka? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba niezwykłą oryginalność wykonania, więc łóżko tego typu stanowić będzie świetną i bardzo atrakcyjną dekorację w sypialni. Co więcej, tego typu łóżko uważane jest za zdecydowanie najmocniejsze i najbardziej wytrzymałe, więc nie ma ryzyka, że z biegiem lat ulegnie ono uszkodzeniu.

Jeśli chodzi o wady łóżka metalowego, to przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że nie każdemu jego wygląd po prostu przypadnie do gustu. Dla wielu osób jest to styl stanowczo zbyt zimny i za bardzo minimalistyczny, aby wykorzystać go w sypialni, w której oczekuje się nieco więcej ciepła i przytulności.

Łóżko tapicerowane

Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród klientów jest łóżko tapicerowane. Wykonane jest ono ze specjalnej płyty, która następnie zostaje obita wybranym przez klienta materiałem, pod którym umieszcza się piankę. Obicie może być wykonane nie tylko z klasycznego materiału, lecz również ze skóry.

Opis takiego tapicerowanego łóżka jasno wskazuje, że jeśli chodzi o walory czysto estetyczne, to jest to propozycja wręcz idealnie nadająca się dla osób, które szukają czegoś konkretnie pod wybrany przez nich styl aranżacji sypialni. Są to łóżka eleganckie, stylowe i naprawdę bardzo ładne.

Łóżko kontynentalne

Na samym końcu wśród najpopularniejszych łóżek warto wymienić zdobywające u nas dopiero popularność łóżko kontynentalne, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest dominującym modelem.

Łóżko tego typu składa się z dużej skrzyni i dolnego materaca. Co bardzo ważne w samej skrzyni obecne mogą być osobne sprzężony, co jeszcze bardziej wpływa na komfort spania na takim łóżku. Cechą charakterystyczną tego modelu jest dodatkowe wyposażenie w postaci np. wezgłowia, co jeszcze bardziej podnosi jego walory estetyczne.