Materace FDM
Meble do sypialni

Nowy materac – na co zwrócić uwagę?

Niewygodnie śpi Ci się na starym materacu? Masz problemy z jakością snu i kolejny dzień jest dla Ciebie orką i raczej starasz się walczyć o przetrwanie? Być może to czas na nowy materac, ale teraz pojawia się pytanie, jak go dopasować? Jeżeli tego nie wiesz, to postaramy się to wytłumaczyć w naszym artykule. Nie jest wcale to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu, by uzyskać wszelkie możliwe odpowiedzi.

W pierwszej kolejności odwiedź specjalistę

Kupowanie nowego materaca jest trochę jak „kupowanie kota w worku”. Raz, że może się to okazać nietrafioną inwestycją, gdyż będzie to materac przystosowany nie pod Twoją sylwetkę, a dwa, że po prostu wydasz masę pieniędzy i będziesz chodzić zirytowany. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie fizjoterapeuty bądź lekarza specjalisty, który to wyda fachową opinię dotyczącą wyboru materaca FDM (https://www.mebletkaniny.pl/fdm-cat-270). Nie ma co ukrywać, że są to specjaliści, którzy znają się na swojej pracy i z pewnością ich rady będą pomocne. Także zdecydowanie nie polecamy wybieranie materaca pod wpływem chwili ani jakiejś sugestii: czy to bliskiej Ci osoby, czy też reklamy telewizyjnej.

Materace FDM

Wybierz odpowiednią klasę materaca

Materace oznaczone są określonymi klasami – od H1 do H5. Ich oznaczenia nie są przypadkowe, ponieważ są to znaki mówiące o tym, jaki produkt pasuje do danej grupy. Dla dzieci polecamy klasę materaca H1, ponieważ jest bardzo miękki, a w dodatku sam produkt jest przeznaczony dla osób lekkich, natomiast materac o klasie H5 to już produkt przeznaczony dla osób z poważnymi schorzeniami kręgosłupa oraz ważących bardzo dużo.