meble
Meble

Odzyskaj swój dom

Najnowsze badania wykazały, że osoby pracujące w domu nie mogą się doczekać, aby odzyskać swoje domy, skupiając się na przestrzeniach, które przynoszą nam radość i komfort w każdym momencie dnia, a nasz związek z miejscem zamieszkania zmienił się na zawsze.

Od biura w jadalni po balkonowe zacisze – każdy zakątek domu musi zostać dostosowany do naszego nowego stylu życia, co oznacza, że zapotrzebowanie na formę połączoną z funkcją nigdzie się nie zmniejsza. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ludzie starali się przekształcić swoje domy w biura i sale lekcyjne, a ponad jedna trzecia mieszkańców Polski nadal pracuje zdalnie.

Elastyczne życie

Obecnie granice między pracą a domem są bardziej rozmyte niż kiedykolwiek, w związku z czym 41% osób uważa, że wygląd i funkcjonalność domu stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Od wolnych sypialni przekształcanych w domowe biura (46%), przez stoły w jadalni podwajające się w biurka (18%), taborety kuchenne w krzesła do pracy (12%), aż po rezygnację z części salonu (30%) – musieliśmy szybko przystosować się do pracy w domu, trzeba było również przystosować meble. I choć ta sejsmiczna zmiana naszego życia zawodowego doprowadziła do tego, że wiele osób tęskni za bardziej elastycznym stylem życia, jasne jest, że naród jest zdesperowany, aby odzyskać swoje domy w nadziei na stworzenie większej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Inwestowanie w ikony

Klienci na nowo zrozumieli, co oznacza dla nich wspaniały design i jaki wpływ może mieć na codzienne życie. Dla wielu z nich była to również okazja do zainwestowania w wyjątkowe przedmioty z listy życzeń, których od dawna pożądali.

Wraz z wyraźnym odejściem od mebli typu „fast-furn”, produktów jednorazowego użytku i projektów opartych na trendach, obserwujemy, że klienci stają się coraz bardziej wymagający w kwestii tego, co wybierają do swoich domów. Spędzanie większej ilości czasu w domu zachęciło Polaków do wydawania pieniędzy na miejsce, w którym mieszkają, przy czym przemeblowanie (32%) i odnowienie przestrzeni na zewnątrz (22%) są głównymi wyborami osób, które chcą zainwestować w swoje domy. Polacy kupują obecnie meble lepszej jakości.

meble

Spokojne wnętrza to spokojne meble

Spokój wpłynął również na nasze wybory wnętrz – 41% z nich wybiera obecnie uspokajające, neutralne kolory, interesują ich meble (https://www.sfmeble.pl/) w takiej stylistyce. Komfort okazał się być kluczowym czynnikiem – połowa respondentów stwierdziła, że stworzenie poczucia relaksu w domu jest teraz priorytetem, podczas gdy tylko jedna czwarta skupiła się na jego wyglądzie.