Dodatki i akcesoria

Ozdoby świąteczne do pokoju dziecka

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy domy i mieszkania zostają przystrojone, aby nadać im świątecznego, magicznego klimatu. Nie bez powodu więc najbardziej zniecierpliwieni oczekiwaniem na ich przyjście są najmłodsi domownicy. Warto umilić ten czas maluchom i razem z nimi przygotować ozdoby świąteczne do pokoju dziecka.

Ozdoby świąteczne do pokoju dziecka

Dzieci uwielbiają otaczać się takimi samymi przedmiotami, co ich rodzice i inni dorośli. Ma to również odzwierciedlenie w bożonarodzeniowych dekoracjach. W pokoju dziecięcym z powodzeniem umieścić można mini choinkę, która kształtem i wyglądem przypomina prawdziwą. Będzie ona o tyle wyjątkowa, że dzieci same mogą przystąpić do jej udekorowania. Mini choinka jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ minimalizuje ryzyko wywrócenia, dodatkowo nie zabiera dużo miejsca w pokoju. Innym rozwiązaniem jest zawieszenie świątecznego wieńca, przygotowanego przez dziecko lub zakup kolorowych lampek choinkowych i powieszenie ich.

Samodzielnie przygotowane ozdoby z pewnością sprawią najwięcej radości najmłodszym. Z tego powodu warto poświęcić kilka długich zimowych wieczorów na przygotowanie ozdób wspólnie z nimi. Łańcuchy choinkowe z powodzeniem można wykonać z kolorowego papieru, podobnie jak gwiazdki i choinki, do których przykleić można mieniące się cekiny.

Starsze dzieci poradzą sobie z własnoręcznym wykonaniem kartek ze świątecznymi życzeniami. Bez problemu narysują one choinkę, bałwana lub nawet Mikołaja. Jeżeli młodsze dzieci również zainteresowane są wykonaniem świątecznych kartek, można ułatwić im to, wykorzystując gotowe szablony i naklejki świąteczne.

Ozdoby świąteczne do pokoju warto wprowadzić również w postaci Mikołaja w dużej czerwonej czapce, bałwanka z marchewkowym noskiem, renifera oraz pomocników Mikołaja. Szeroka oferta ozdób świątecznych oferowana przez wiele sklepów sprawia, że nie trudno znaleźć odpowiedni akcent do pokoju dziecka. Dla młodszych dzieci polecane są ozdoby z filcu lub tkanin, starsze ucieszą się z figurek porcelanowych oraz ceramicznych.

Niepowtarzalny klimat nadają również lampiony, które zapewniają magiczne światło ocieplające wnętrze. W pokoju małego dziecka polecane jest zastosowanie świeczek LED, które są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Taki akcent jest niezwykle magiczny i z pewnością wyczaruje świąteczny nastrój.