plisy
Dodatki i akcesoria

Plisa okienna – czy to dobry pomysł?

Osłony okienne cieszą się dużą popularnością w ostatnich czasach. Dzięki nim można m.in. regulować dostęp światła słonecznego. To one pomagają również, jeżeli chodzi o utrzymanie większego poziomu prywatności. Wśród najnowszych propozycji, znaleźć można rolety plisowane na wymiar. Co należy o nich wiedzieć? Czy warto je zamontować?

Plisa okienna – nowy wariant osłony na okno

Oto nowoczesna alternatywa dla tych osób, jakie szukają lekkiej, funkcjonalnej propozycji, która zwija się jak harmonijka. Całkiem możliwe, że jej popularność wynika z tego faktu, że można ją montować na dwa rodzaje:

  • plisa wolnowisząca,
  • plisa zostaje umieszczona między dwiema szynami przymocowanymi do ramy przyszybowej.

Wybór uzależniony jest tak naprawdę od każdego inwestora. Można być jednak pewnym tego, że każde z tych rozwiązań ma zalety – https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane. Należy je tylko dopasować względem własnych potrzeb.

plisa okienna

Zalety plis okiennych

Rolety harmonijkowe to nie tylko estetyczny wygląd i możliwość montażu na różne sposoby. Jeżeli ktoś zastanawia się nad korzyściami, to musi wiedzieć, że ma do czynienia ze specjalnymi systemami hamującymi. Ciekawostką jest to, że materiał, który wchodzi w skład takiej plisy, można nie tylko zwijać od dołu, jak to bywa w znanych przypadkach. Tutaj istnieje możliwość zwijania go także od dołu.

Wśród zalet tego typu produktów można wymienić:

  • wygodna i prosta w obsłudze,
  • możliwość regulacji, gdzie materiał ma być zwinięty,
  • brak prześwitów przy bokach materiału,
  • właściwości termoizolacyjne oraz wyciszające.

Ciekawą propozycją są te plisy, jakie potoczne nazywane są plastrami miodu. Wykonane są one w taki sposób, że odbijają one palące promienie słoneczne. Dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, że pomieszczenia będą się nadmiernie nagrzewać. Z drugiej strony, to dzięki nim ciepło pozostanie w domu i nie będzie „uciekać” na dwór. Można więc być pewnym tego, że tego typu osłony okienne będą dobrym wyborem. W szczególności, jeżeli ktoś myśli o tym, aby umieścić je w kuchni lub też w salonie/jadalni.