Płytki

Płytki do salonu – wady i zalety

Płytki podłogowe zdecydowanie najczęściej wszyscy kojarzą z podłogami w łazience lub ewentualnie w kuchni. Mało kto spotkał się w życiu z takimi płytkami, które byłyby ułożone w salonie. A jednak płytki w salonie to nie jest zwykła fanaberia, lecz całkiem ciekawe zalety, wobec których zwyczajnie nie można przejść obojętnie.

Zalety płytek do salonu

Najważniejszą zaletą stosowania płytek do salonu jest ich olbrzymia trwałość i odporność na uszkodzenia – www.banyo.pl. Każdy wie, że np. drewniana podłoga, choć piękna i gustowna, jest jednocześnie dosyć delikatna. Zarówno pod względem uszkodzeń mechanicznych, jak i plamienia jej. Podłoga wykonana z płytek jest tego zupełnym przeciwieństwem.

Dodatkowo taka podłoga pozwala znacznie wygodniej zachować czystość w danym pomieszczeniu. O podłogę drewnianą trzeba non stop dbać, podczas gdy płytki wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć mopem, aby stale zachowywały odpowiedni stan czystości.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz dużą zaletą nowoczesnych płytek jest to, że są one całkowicie bezdźwięczne, co znacząco poprawi komfort korzystania z nich.

Płytki do salonu — jakie są ich wady?

Płytki tego typu mają też pewne wady, które trzeba znać, decydując się na ich zakup. Najpoważniejszą jest oczywiście niższa niż przeciętna temperatura powierzchni takich płytek. Oznacza to, że albo trzeba będzie się pogodzić z tym, że w czasie zimy chodzenie na boso będzie raczej nieprzyjemnym doznaniem albo też niezbędne będzie zamontowanie ogrzewania podłogowego, które podniesie temperaturę podłogi, a co za tym idzie również płytek. Jak wiadomo jest to jednak dosyć kosztowana operacja, co podniesie również koszt położenia takiej podłogi.