płyta wiórowa - bez laminatu
Dodatki i akcesoria

Płyty wiórowe w tworzeniu mebli

Obecne meble nie są już tak wytrzymałe i wiekowe jak dawniejsze, tworzone z litego drewna. Z tego też powodu nasze wnętrza często wymagają zmian i remontów. Czy warto wymieniać wszystkie meble, czy może przeprowadzić jedynie renowację?

Odnawianie mebli

Nasze meble zużywają się z czasem. Jednak części, które przede wszystkim się zużywają, są w miarę łatwe do wymienienia. Po co wyrzucać piękną witrynę, skoro można wymienić gałki albo z kupionej laminowanej płyty wiórowej stworzyć nowe fronty w szafkach. Obecnie płyta laminowana jest dostępna w sklepach budowlanych w różnej kolorystyce i rozmiarach. Możemy dopasować według naszych upodobań kolor a nawet strukturę takich płyt, czym z pewnością odnowimy nie tylko mebel, ale i ożywimy wnętrze kolorami.

Tworzenie nowych mebli

Choć nie jest to częste, to jednak nie brakuje osób, które wykorzystują laminowane płyty wiórowe, aby zbudować gotowe meble od podstaw. W takiej sytuacji można uzyskać mebel dokładnie według naszych wymagań i potrzeb. Asortyment pomocy technicznych, wkrętów, zawiasów czy gałek, z pewnością pomoże stworzyć chociażby szafę z płyty laminowanej w wybranym kolorze. Jeżeli brakuje nam umiejętności, zawsze można zacząć od czegoś prostszego jak mała szafka, półka czy stolik, a potem przejść do wykonywania trudniejszych konstrukcji. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanego mebla będzie z pewnością o wiele większa niż z kupienia gotowego produktu ze sklepu.