Meble do przedpokoju

Poddasze – klimatyczne miejsce

Skośne stropy, odkryte elementy więźby dachowej to, to co nas zachwyca w poddaszach, które są piękne, ale jednocześnie bardzo trudne do aranżacji. Jak zaprojektować poddasze, które będzie praktyczne i eleganckie?

Wykorzystać przestrzeń
Skosy na poddaszu są elementem dekoracyjnym, który najbardziej zachwycają i jednocześnie przynoszą największe problemy w aranżacji. Umeblowanie poddasza powinno być bardzo pomysłowe, by podkreślić cały potencjał przestrzeni.

Szafy przesuwne to jedna z propozycji wykorzystania najniższych części poddasza. Drzwi przesuwne pozwolą na zaoszczędzanie miejsca, a jednocześnie ukryją półki. Jest to idealne rozwiązanie, by ukryć dużą ilość półek, na których możemy umieścić książki czy kosze, w których znajdują się drobiazgi.

Sprawdź na meblefirany.pl

Warto pamiętać, że fronty szaf przesuwnych w kolorze ścian będą idealnie komponowały się z otoczeniem, dzięki temu strych będzie wydawał się większy i przestronniejszy. Wykorzystując fronty z połyskiem odbijające się światło rozjaśni przestrzeń. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza.

Przestronne szafy
Na strychu, na którym dominują duże skosy sprawdzą się nie tylko szafy z drzwiami przesuwnymi. Ciekawym rozwiązaniem są moduły wysuwane. Jest top propozycja do miejsc, gdzie skosy są duże.

Drzwi otwierane sprawdzą się tylko w miejscu, gdzie jest dużo przestrzeni. Projektując drzwi otwierane należy dobrze zastanowić się ile pozostanie miejsca, gdy ustawimy pozostałe meble. Po otwarciu drzwi szafy powinno zostać około 50 cm wolnej przestrzeni byśmy mogli swobodnie się poruszać.