Do łazienki

Podwójny przycisk do spłuczki – oszczędzaj wodę!

Z toalety korzystamy każdego dnia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo wody wtedy zużywamy. Aby zmniejszyć jej ilość, warto wybrać WC wyposażone w podwójny przycisk spłukujący.

Ile wody spłukuje się w toalecie i jak ją oszczędzać?

Pojemność zbiornika na wodę do spłukiwania toalety ma najczęściej od 6 do 9 litrów w zależności od spłuczki.

Największe zużycie wody dotyczy starszych modeli toalet. Korzystanie z WC oznacza wtedy wykorzystanie nawet ponad 100 litrów wody w ciągu dnia. Teraz jednak producenci wyposażenia łazienkowego kładą coraz większy nacisk na ekologię i oferują spłuczki, które zużywają mniejszą ilość wody, a tym samym zapewniają równie skuteczne działanie.

Za pomocą nowoczesnych przycisków spłukujących oraz spłuczek można łatwo regulować ilość wody potrzebną do spłukania toalety, a tym samym zmniejszyć jej zużycie.

Podwójny przycisk do spłuczki – niskie rachunki i ekologia

Standardem jest już podwójny przycisk do spłuczki, który ma dwa włączniki. Ten o mniejszym rozmiarze spłukuje toaletę mniejszą ilością wody, natomiast ten większy wykorzystuje większą jej ilość. Gdy zatem duża ilość wody do spłukania nie jest potrzebna, nie trzeba zużywać całego zbiornika, lecz tylko jego część.

Najczęściej te duże przyciski do spłuczki powodują zużycie około 6 litrów wody, natomiast mniejsze – około 3 litrów. Wybrane modele WC pozwalają również na wyregulowanie ilości zużywanej wody. Wtedy można ustawić pracę spłuczki na 4 i 2 litry.

Dodatkowo, producenci oferują specjalne przyciski typu STOP, które umożliwiają zatrzymanie wypływu wody w momencie ponownego naciśnięcia. W ten sposób można spłukać toaletę minimalną ilością wody.

Wobec tego montaż nowoczesnej toalety z podwójnym przyciskiem jest szansą na zmniejszenie ilości wody zużywanej w domu. To nie tylko niższe rachunki, lecz także ekologia!