Meble do salonu

Półki na książki – jak wybrać?

Półki na książki pozwalają wyeksponować ulubione tytuły, a jednocześnie są niebanalną ozdobą mieszkania. Jak wybrać półki wiszące, by wyglądały elegancko i pasowały do wnętrza?

Klasyczne półki na książki, które były proste i znajdowały się na całej ścianie już dawno odeszły w niepamięć. Dziś półki wiszące na książki są ciekawe, niebanalne i stanowią istotny element wystroju wnętrza.

Niebanalne konstrukcje


Półki na książki wiszące nie muszą być elementem, który jest nieciekawy i banalny. Dziś półki mogą mieć różne kształty. Koła, drzewa, czy półki ułożone kaskadowo to najpopularniejsze rozwiązania, które urozmaicą wygląd naszych ścian.

W niewielkich pokojach warto powiesić kilka półek na książki. Cała ściana, na której od góry do dołu będą znajdowały się książki, może być przytłaczająca. Pokój, który tak wygląda optycznie się zmniejszy.

Nie tylko drewniane


Półki na książki wiszące mogą być z drewna, ale również mogą łączyć drewno z metalem. Również półki metalowe wyglądają bardzo interesująco. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie półek szklanych, które podświetlone taśmami led mogą stanowić niebanalną ozdobę pokoju. Tak wyeksponowane książki będą wyglądały bardzo elegancko.

Planując półki na książki warto pamiętać, by pozostawić sobie możliwość ewentualnej rozbudowy. W końcu księgozbiory mają to do siebie, że rozrastają się w bardzo krótkim czasie. Pozostawienie sobie wolnego miejsca na ścianie pozwoli w późniejszym terminie uzupełnić ilość półek.