akcesoria tapicerskie
Dodatki i akcesoria

Potrzebne akcesoria tapicerskie

Tapicerowaniem można zająć się samemu w domu. Potrzebne będą do tego akcesoria tapicerskie. Warto dowiedzieć się, co będzie niezbędne do tapicerowania przedmiotów.

Potrzebne akcesoria do tapicerowania

Tapicerując przedmioty nie można zapomnieć o rozszywaczu tapicerskim. Jest to narzędzie znane również jako rozkuwacz do zszywek. Przeznaczeniem tego przedmiotu jest szybkie oraz bezpieczne usunięcie starych zszywek. W przypadku renowacji starych mebli taki przedmiot będzie niezastąpiony. Nie wolno także zapomnieć o ostrych nożyczkach do cięcia materiału. Są niezbędne w przypadku ręcznego tapicerowaniu. Dzięki nim z łatwością dotknie się na właściwą długość wszelkiego rodzaju materiału. Innym potrzebnym przedmiotem do tapicerowania będzie nóż do tapet z ostrzem łamanym. Jest bardzo wytrzymały, a gdy się stępi, wystarczy jedynie wymienić ostrze na nowe. Tego typu noże świetnie sprawdzą się jako tapicerskie akcesoria nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla amatorów.

akcesoria tapicerskie

Inne potrzebne akcesoria do tapicerowania

Tapicerując meble trzeba kupić szczypce oraz obcęgi. Są to świetne narzędzia przeznaczone do demontażu tapicerki. Dzięki nim można wyciągnąć uparte zszywki z materiału. Ponadto ułatwią rozprawienie się ze starymi sprężynami, które zalegają w podstawie fotela. Oprócz tego świetnie sprawdzają się w czasie usuwania starych mocowań tapicerskich. Do tapicerowania trzeba także zakupić młotek tapicerski. Często jest tak, że trzeba użyć młotka, aby odpowiednio tapicerować dany mebel. Na rynku do kupienia są klasyczne, metalowe młotki. Dzięki nim można w łatwy sposób wbijać gwoździe do tapicerowania. Innym ważnym przedmiotem będzie klej tapicerski. Bez niego wszelkie prace nie będą możliwe. Wszystkie akcesoria tapicerskie należy kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Jakość powinna być zawsze na pierwszym miejscu.