regał nowoczesny
Meble do salonu

Regały pokojowe – modne i praktyczne

Co można ustawić na regale w pokoju? Czy regały musza być nudne i bez wyrazu?

Co można ustawić na regałach?

Najczęściej ustawianymi rzeczami na regałach są książki lub ramki ze zdjęciami rodzinnymi. Domowa biblioteczka dodaje wnętrzu tradycji i jest ponadczasowa. Co oprócz tego można postawić na takich meblach> Przykładowo mogą to być;

– dekoracje typu świeczki,
– ilustracje lub obrazy,
– kwiatki (np. kaktusy, storczyki) lub muszle w wazie,
– ciekawe pudełka z drobiazgami,
– segregatory itp.

Przedmioty mogą być w zasadzie ustawione w dowolny sposób – od najmniejszych do największych, spójnie kolorystycznie lub według własnego pomysłu. Jeśli regały są wysokie, wtedy jest większe pole manewru. Rodzinne pamiątki także mogą być dobrym sposobem na wyeksponowanie tradycji. Ciekawym pomysłem jest także ustawienie na regałach ozdobnych talerzy, naczyń lub porcelanowych figurek.

Idealny regał

Idealny regał w pokoju najczęściej jest prosty i pojemny. Malutkie półki nie pomieszczą zbyt wielu rzeczy, natomiast zbyt wielkie mogą przytłaczać. Regały zazwyczaj powinny pomieścić średnie bibeloty, które doskonale udekorują pokój. Coraz więcej osób stawia na nowoczesne ozdoby, niestandardowe gadżety i oryginalne przedmioty. Doceniana jest funkcjonalność i praktyczność, a także estetyka i ciekawe kształty. Te cechy w dużej mierze decydują o wyborze regałów – są dosyć ważne dla klienta.

Regały pokojowe to rzędy półek i półeczek, gdzie można postawić piękne ozdoby. Warto zatem rozważyć różne wzory i kolorystykę, aby jak najlepiej dobrać regał do wnętrza.