Meble

Sofa rozkładana- jaką wybrać?

Komfortowa sofa rozkładana jest świetnym sposobem na aranżację wnętrza. Sprawdzi się do pokoju, który łączy w sobie parę zastosowań, czyli jest na przykład salonem, jak i sypialną. Oprócz tego to idealna propozycja do salonu, który będzie czasem służył jako pokój gościnny. Sofa z funkcją spania powinna stanowić połączenie ładnego designu wraz z wygodą spania.

Sofa rozkładana- jaki materiał wybrać?

Aby wybrać dobry mebel, który będzie służyć także do codziennego spania, należy zwrócić uwagę na parę kwestii. Istotna jest oczywiście wielkość sofy rozkładanej, dopasowana do ilości osób, jakie będą z niej korzystać. Kolejnym aspektem jest materiał obicia, który zależy od indywidualnych preferencji oraz stylu danego wnętrza. Często wybieranym rozwiązaniem jest połączenie skóry i wysokiej jakości drewna.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza sofy rozkładane z obiciem z ekoskóry, które prezentują się bardzo elegancko i ekskluzywnie. Producenci mebli oferują wiele różnych materiałów, niektóre z nich są łatwiejsze w czyszczeniu, a inne stanowią większe wyzwanie. Podczas wyboru obicia sofy warto zastanowić się, czy mebel będzie narażony na znaczne zabrudzenia.

Do domów z małymi dziećmi i zwierzętami łatwiej dobrać materiały ze specjalną powłoką, dzięki której zabrudzenia nie będą dostawały się do wnętrza mebla. Z nich bez problemu można usunąć plamy i sierść zwierząt.

Sofy rozkładane- jak wybrać najlepszy model?

Sofa rozkładana, która ma służyć do spania, musi być przede wszystkim wygodna. Dla osób zmieniających często pozycję spania lepszą opcją będzie większy mebel. Wybrany model powinien być łatwy w rozłożeniu i mieć na wyposażeniu odpowiednio duży pojemnik, aby zmieścić w nim pościel. Sofa z funkcją spania powinna także współgrać kolorystycznie z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Jej rozmiar musi również odpowiadać ilości wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.