Do łazienki

Stelaże podtynkowe – jak wybrać odpowiednio?

Spójność i wygląd elementów domowej aranżacji to jedno. Oddzielną, lecz równie istotną kwestią jest dbałość o detale nadające właściwego charakteru pomieszczenia. Stelaże podtynkowe to rozwiązanie dla miejsc WC pozwalające na ukrycie elementów instalacji, a także montaż charakterystycznej podwieszanej miski. Z poniższego tekstu dowiesz się, na które aspekty trzeba zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu stelaża.

Stelaże podtynkowe powinny odpowiadać naszym potrzebom

Tak jak w przypadku każdych innych zakupów, powinniśmy kierować się własnymi potrzebami. W przypadku produktów, jakimi są stelaże podtynkowe, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Na jakiej wysokości będzie montowana miska WC? Zależy od tego nasz ostateczny komfort.

Czy chcemy wyposażyć się w kompleksowy zestaw zawierający jednocześnie stelaż, miskę WC, spłuczkę i przycisk?

Jakiej pojemności spłuczki oczekujemy? Te mogą wahać się w granicach od 3 do 9 litrów.

Czy spłuczka powinna umożliwiać regulację spłukiwanej wody? Od tego zależy ekonomiczność danego rozwiązania. Regulacja określana mianem funkcji start/stop polega na możliwości wciśnięcia przycisku drugi raz, aby zatrzymać spłukiwanie wody.

Kwestie, o których warto pamiętać wybierając stelaże podtynkowe

Jeżeli chcemy, aby wybrany stelaż podtynkowy z REA HURT cieszył się trwałością, warto wybierać modele sprawdzonych producentów. Oprócz tego istotna jest długość okresu gwarancyjnego oraz dostępność części zamiennych dla danego modelu.

Pneumatyczny zawór odpływowy gwarantuje cichsze i płynniejsze działanie. W porównaniu z mechanicznym stelażem nigdy się nie zawieszają, a ich eksploatacja przez cały czas użytkowania wygląda w ten sam zadowalający sposób.

W kwestii wyglądu decydujący jest przycisk spłuczki. Eleganckie wykończenie wraz z ukryciem elementów instalacji sprawia, że w oczy rzuca się jego połysk, co na ogół dodaje toalecie blasku.

Warto patrzeć na sposób zabudowy stelaża. Zabudowa ciężka umożliwiać będzie montaż w ścianie, co sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni. Zabudowa lekka stawia wyzwanie zaaranżowania większej przestrzeni, jednak korzyścią jest łatwość montażu i obecność dodatkowej półki nad toaletą.