Do łazienki

Stelaże podtynkowe – jak wybrać odpowiednio?

Spójność i wygląd elementów domowej aranżacji to jedno. Oddzielną, lecz równie istotną kwestią jest dbałość o detale nadające właściwego charakteru pomieszczenia. Stelaże podtynkowe to rozwiązanie dla miejsc WC pozwalające na ukrycie elementów instalacji, a także montaż charakterystycznej podwieszanej miski. Z poniższego tekstu dowiesz się, na które aspekty trzeba zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu stelaża.

Stelaże podtynkowe powinny odpowiadać naszym potrzebom

Tak jak w przypadku każdych innych zakupów, powinniśmy kierować się własnymi potrzebami. W przypadku produktów, jakimi są stelaże podtynkowe, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Na jakiej wysokości będzie montowana miska WC? Zależy od tego nasz ostateczny komfort.

Czy chcemy wyposażyć się w kompleksowy zestaw zawierający jednocześnie stelaż, miskę WC, spłuczkę i przycisk?

Jakiej pojemności spłuczki oczekujemy? Te mogą wahać się w granicach od 3 do 9 litrów.

Czy spłuczka powinna umożliwiać regulację spłukiwanej wody? Od tego zależy ekonomiczność danego rozwiązania. Regulacja określana mianem funkcji start/stop polega na możliwości wciśnięcia przycisku drugi raz, aby zatrzymać spłukiwanie wody.

Kwestie, o których warto pamiętać wybierając stelaże podtynkowe

Jeżeli chcemy, aby wybrany stelaż podtynkowy cieszył się trwałością, warto wybierać modele sprawdzonych producentów. Oprócz tego istotna jest długość okresu gwarancyjnego oraz dostępność części zamiennych dla danego modelu.

Pneumatyczny zawór odpływowy gwarantuje cichsze i płynniejsze działanie. W porównaniu z mechanicznym stelażem nigdy się nie zawieszają, a ich eksploatacja przez cały czas użytkowania wygląda w ten sam zadowalający sposób.

W kwestii wyglądu decydujący jest przycisk spłuczki. Eleganckie wykończenie wraz z ukryciem elementów instalacji sprawia, że w oczy rzuca się jego połysk, co na ogół dodaje toalecie blasku.

Warto patrzeć na sposób zabudowy stelaża. Zabudowa ciężka umożliwiać będzie montaż w ścianie, co sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni. Zabudowa lekka stawia wyzwanie zaaranżowania większej przestrzeni, jednak korzyścią jest łatwość montażu i obecność dodatkowej półki nad toaletą.