szafki rtv nowoczesne
Meble do salonu

Telewizor wiszący czy stojący?

Nie da się ukryć, że telewizor często jest punktem centralnym każdego salonu i pomieszczenia wypoczynkowego. Z tego powodu tak bardzo istotne dla estetyki całego pomieszczenia jest to, gdzie i w jaki sposób telewizor będzie umieszczony. Dawniej wykorzystywano do tego celu po prostu szafki rtv, lecz obecnie dominuje w domach wieszanie telewizorów na ścianach. Co jest lepszym rozwiązaniem?

Telewizor na ścianie

Wraz z upowszechnieniem się płaskich telewizorów, bardzo szybko zaczęto je przenosić z nawet najbardziej nowoczesnych szafek rtv na ściany. Dzięki temu odzyskiwano sporo miejsca, co wizualnie powiększało metraż danego pomieszczenia. Wiele osób uważało tę zmianę za praktyczne i logiczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, jak niewiele obecne telewizory zajmują miejsca.

Szafki rtv nowoczesne rozwiązanie tradycyjnego mebla

Szybko się jednak okazało, że brak szafki rtv to spory problem. W końcu gdzie umieść dekoder satelitarny, odtwarzacz płyt, czy też wzmacniacz do systemu nagłośnieniowego. Z tych właśnie powodów, obecnie zauważalna jest wracająca moda na szafki rtv. A pamiętać trzeba, że nowoczesne szafki rtv zupełnie nie są podobne do tych, które widywało się w erze telewizorów kineskopowych. Lekkie, najczęściej szklane i aluminiowe konstrukcje są nie tylko bardzo piękne, lecz również praktyczne, ponieważ mniejsza ilość zajmowanej przestrzeni powoduje, że w dalszym ciągu pomieszczenie, w którym tak szafka stoi, wygląda przestronnie. Zrezygnowanie z dużej, drewnianej szafki rtv, która dominowała całe pomieszczenie, wyszło w tym wypadku na dobre.