mozaika szklana
Płytki

W jaki sposób ułożyć mozaikę szklaną w łazience i jakie potrzebne są narzędzia?

Nie ulega wątpliwości, że niektóre materiały mogą stanowić wyjątkową ozdobę całego pomieszczenia. Jednym z takich materiałów jest mozaika szklana, która pozwala uzyskać trwałe i efektywne powierzchnie. Zatem ten rodzaj mozaiki świetnie sprawdzi się w łazience. Warto zaznaczyć, że do montażu mozaiki szklanej fachowiec powinien odpowiednio przygotować się, a potniej zastosować pewne zasady. 

Jak ułożyć mozaikę szklaną w łazience?

Obecnie zazwyczaj fachowcy układają mozaikę szklaną, aczkolwiek może to także wykonać amator. Najważniejsza jest precyzja, dokładność oraz cierpliwość. Bez względu na to, czy mozaika szklana będzie układana na ścianę, czy na podłogę, najpierw powierzchnia musi być odtłuszczona i oczyszczona ze wszystkich drobin przy pomocy wiertarki z zamontowaną szczotką lub papieru ściernego. Następnym krokiem jest nałożenie kleju na ścianie praz przygotowanie płatów mozaiki szklanej. Należy zaznaczyć, że klej przeznaczany do mozaiki ze szkła nie może być nakładany na płaty, ale na ścianę. Ostatnim krokiem jest przyklejenia po kolei płatów, które trzeba docisnąć przy użyciu gumowej pacy.

mozaiki szklane

Jakie potrzebne są narzędzia do układania mozaiki szklanej?

Oczywiście układanie mozaiki szklanej wymaga właściwych narzędzi i fachowości. Narzędzia te zarówno ułatwiają, jak i przyspieszające prace. Mozaika szklana zawsze nakładana jest na powiecie za pomocą kleju. Zatem niezbędna jest paca zębata o rozstawie zębów ok. 5 mm. Poza tym mozaika ta składa się z mozaika składa się z elementów zwanych płatami. Pomierzy płatami występują fugi. Fugi te muszą być nałożone precyzyjnie. Tak więc warto zastosować gąbkę o dopasowanej porowatości. Poza tym pomocna jest też poziomica i mieszadło do kleju wraz z wiertarką oraz odpowiednim wiadrem.