meble skandynawskie do salonu
Meble do salonu

Wnętrze w stylu skandynawskim

Decydując się na styl skandynawski w mieszkaniu osiągniemy harmonijną przestrzeń, zapełnianą światłem i świeżością, gdzie dbałość o szczegóły, jasne kolory i co najważniejsze w pełni naturalne materiały uczynią je klarownym i przejrzystym.

Odpowiednie meble

Skandynawskie meble do salonu to przede wszystkim naturalność i prostota. Powinny być one oszczędne w dekoracjach, swojej formie oraz kolorystyce. To, co łączy wszystkie meble skandynawskie to ich funkcjonalność. Chcąc przybliżyć swoją aranżacją nasze mieszkanie do Skandynawii, powinnyśmy wybierać przede wszystkim meble drewniane zachowujące swoją naturalną barwę, pomalowane na biel, czerń lub utrzymane w barwach pastelowych.

Dlatego świetnie do mieszkania wpasują się ciekawe białe kanapy oraz fotele, różnorodne, ale proste w swej formie komódki lub komody. Biel w mieszkaniu może być przełamana czernią.

Przełamanie skandynawskiej surowości

Wnętrza w stylu skandynawskim odznaczają się surowością, którą przełamać jednak można również poprzez różnorodne dekoracyjne akcesoria. Mogą to być w ciekawym stylu wazony, słoiki, czy też misy utrzymane w odcieniach turkusu, czerwieni lub delikatnej zieleni.

W każdym wnętrzu tego typu nie może zabraknąć drewna. Będzie się ono szczególnie dobrze komponować z wnętrzem w postaci ram i ramek w odcieniach złotawych lub ciemnobrązowych lub jako dekoracyjne podstawki pod talerze i kubki. W skandynawskim wnętrzu nie powinno zabraknąć też ponadczasowych motywów kwiatowych, które mogą pojawić się w pomieszczeniu w postaci poduszek ze wzorami w kwiaty.