Meble do salonu

Wskazówki dotyczące wyboru komody do sypialni

W sypialni, jak w każdym innym pomieszczeniu w mieszkaniu, trzeba zainstalować nie tylko najważniejsze meble, w tym przypadku łóżko, ale także miejsca do przechowywania ubrań i rzeczy.

Komoda w sypialni to najbardziej preferowany i wygodny mebel do przechowywania rzeczy, który jednocześnie podkreśla cechy i styl wnętrza. Dlatego wybierając komodę, konieczne jest uwzględnienie kilku ważnych niuansów, przestrzegając logiki i spójności tego procesu.

Wybór miejsca w sypialni na komodę i jej wielkość

Pokoje w nowoczesnych mieszkaniach w większości przypadków są małe, więc nie zawsze jest miejsce na dużą komodę do sypialni. Po tym wszystkim, aby czuć się komfortowo w pokoju, ważne jest, aby nie zagracać przestrzeni, co czasami zdarza się, jeśli umieścić duże i długie komody do sypialni. Dlatego należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Należy określić — czy naprawdę potrzebna jest komoda w sypialni?
  • Czy w sypialni jest miejsce na piękną komodę, czy też pokój jest już wystarczająco zatłoczony? W tym przypadku należy zapewnić wygodny dostęp do komody, szuflady powinny być w pełni wysuwane i nie opierać się o nic.
  • Jakie zadania funkcjonalne będzie spełniała komoda — jakie rzeczy będą w niej przechowywane (ubrania, akcesoria, bielizna, różne drobiazgi itp.), a może oczekuje się, aby łączyła funkcje toaletki (w tym przypadku można kupić komodę z lustrem)?
  • Jakie są standardowe wymiary komody do sypialni w mieszkaniu (długość, szerokość, wysokość i głębokość)?

Odpowiedzi na te pytania pomogą wybrać najlepszą lokalizację w sypialni dla komody.

Wybór stylu komody do sypialni

Po pierwsze, należy zdecydować się na czynniki, które wpływają na wybór projektu komody. Należą do nich:

  • Wielkość i kształt pomieszczenia. Na przykład w wąskim, wydłużonym pokoju harmonijne będzie umieszczenie długiej komody do sypialni.
  • Planowana ilość rzeczy, które będą przechowywane w komodzie. Od tego zależy wybór dużej lub mniejszej komody.
  • Ogólny wystrój wnętrza sypialni i osobiste preferencje właścicieli.
  • Kwota pieniędzy, którą można wydać na komodę. Oczywiste jest, że oryginalne designerskie komody z lustrem w sypialni, wykonane z wysokiej jakości materiałów, będą kosztować właścicieli dużo pieniędzy.

Najważniejsze w wyborze standardowego rozmiaru komody do sypialni jest jedność z ogólną stylistyką pomieszczenia. Do klasycznego wnętrza można wybrać drewnianą komodę wykonaną z naturalnych materiałów — wiśni, dębu, klonu. Ostatnio coraz bardziej popularny staje się styl minimalistyczny oraz styl Hi-Tech, w którym szczególną uwagę zwraca się na detale — uchwyty, okucia, wykonane z plastiku i aluminium. Ponadto ważna jest niezawodność, dlatego uchwyty powinny być trwałe, a drzwiczki szuflad łatwe do otwierania i zamykania.