RATTANOWY STOŁEK BAROWY NISKI HOKAIDO, NATURALNY- HK LIVING
Meble do kuchni i jadalni

Wygoda a może elegancja?

Wybierając hoker do kuchni musimy przede wszystkim zastanowić się nad jego funkcją. Czy wyspa, przy której stoi służy nam do wypicia szybkiej kawy, czy może jemy tu obiady, które zajmują dużo czasu. Co jest ważniejsze elegancja, czy wygoda? Kupując hokery kuchenne musimy zadać sobie pytanie, czy będzie on przeznaczony do długiego siedzenia, czy może będzie pełnił funkcję dekoracyjną?

Oparcie i siedzisko


Wygodne hokery kuchenne ze sklepu Dutchhouse muszą mieć oparcie. Siedząc dłuższy czas bez oparcia zaczynamy odczuwać zmęczenie. Oparcie pozwoli rozluźnić plecy i sylwetkę. Dużym ułatwieniem są również podłokietniki. Musimy jednak pamiętać, że hokery kuchenne z oparciami i podłokietnikami zajmują dużo miejsca. Nie w każdej kuchni można sobie na to pozwolić.

Wysokość


Wysokość hokera musi być dostosowana do miejsca przy którym spożywamy posiłek. Obecnie klasyczny stół często jest zastępowany przez barki oraz wyspy, które są wyższe. Wyspa często ma 110 cm, barek to około 90 cm. Hoker niski sprawdzi się przy klasycznym stole. Hokery bardzo często mają regulowaną wysokość i to jest najkorzystniejsze rozwiązanie.

Noga czy nogi?


Popularne są hokery kuchenne na jednej nodze. Musimy mieć świadomość, że są one dosyć ciężkie i częste przesuwanie ich może być kłopotliwe. Hokery na czterech bądź trzech nogach są stabilne i lekkie. Nogi hokerów kuchennych mogą być drewniane, metalowe, czy plastikowe. Jest to element, który bardzo mocno wpływa na styl hokera.