Dodatki i akcesoria

Wyjątkowy i klimatyczny ogród

Coraz więcej osób chętnie urządza swoje ogrody, tak by stworzyć w nich miejsce klimatyczne, ciepłe i niebanalne. Wiosną i latem nie ma bowiem nic przyjemniejszego jak relaks na świeżym powietrzu, pośród natury i pięknych dodatków. Jak stworzyć takie miejsce i co powinno się w nim obowiązkowo znaleźć?

Lampiony ogrodowe to zdecydowanie hit

Lampiony ogrodowe to zdecydowanie must have w każdym ogrodzie, jak i na tarasach oraz balkonach. Już od dobrych kilku lat projektanci oraz designerzy wnętrz namawiają swoich klientów, by ci wyposażyli swoje zewnętrze przestrzenie w tego typu dodatki, które nadają im szczególnego charakteru. Nawet najprostszy lampion ogrodowy, w którym znajdzie się zapalona ciepła świeczka sprawi, że miejsce to będzie urocze i klimatyczne, a osoby w nim przebywające szybko się zrelaksują i odpoczną po ciężkim i stresującym dniu.

W jakie lampiony warto zainwestować?

W sklepach z dekoracjami oraz w znanych i popularnych marketach ogrodniczych, bez problemu można znaleźć mnóstwo różnorodnych lampionów, które idealnie wkomponują się w każdą aranżację ogrodu. Klienci często stawiają na lampiony w stylu rustykalnym, boho, nowoczesnym, loftowym a nawet glamour. Niektóre z nich są tak bardzo ozdobne i dekoracyjne, że nie potrzeba tak naprawdę już żadnych innych dodatków, by upiększyć konkretne miejsce. Zdecydowanie jeśli chodzi o lampiony, to dominują te w kolorach bieli, czerni oraz w brązie. Dobrym rozwiązaniem jest postawianie na modele, które są naprawdę dość spore gabarytowo. Jeszcze lepiej wygląda, gdy lampiony postawione są w tzw. „zestawach”. Warto więc kupić trzy rozmiary tego samego lampionu i ustawić je obok siebie. Wygląda to naprawdę efektownie i modnie.

Ile kosztują lampiony ogrodowe?

Warto do ogrodu kupić solidne i trwałe modele, które sprawdzą się przy różnych warunkach atmosferycznych. Stalowe, metalowe lampiony o wysokości 50 – 80 cm można kupić już od około 70 zł do 200 zł. Warto postawić na taki wzór, który idealnie będzie pasował zarówno do domu, jak i samego ogrodu.