wieszaki na ubrania
Dodatki i akcesoria

Jak szybko zorganizować sobie dobrze szafę?

Zbyt duża ilość ubrań w szafie może przytłoczyć. To właśnie wtedy często pojawia się poczucie, że nie ma się na siebie co włożyć. Warto przynajmniej 2 razy w roku zrobić większe porządki w szafie i zająć się jej lepszą organizacją. Pomogą w tym między innymi wieszaki na ubrania do szafy, na których można posegregować ubrania kolorystycznie lub zgodnie z ich typem.

Pierwszy krok do uporządkowanej szafy

wieszaki na ubrania

Pierwszy krok do uporządkowanej szafy to samo posegregowanie ubrań i odłożenie tych, w których nie ma się już ochoty chodzić. Takie rzeczy można oddać potrzebującym lub po prostu sprzedać. Opróżnienie szafy ze sporej liczby ubrań zwykle sprawia, że kolejne kroki idą już dużo szybciej i prościej. Warto wcześniej kupić dobrej jakości wieszaki na ubrania, na których będzie można pojedynczo wieszać różne swoje rzeczy, które nadają się do przechowywania w taki sposób. Sweter oraz ubrania z miękkich i rozciągliwych dzianin lepiej poskładać w kostkę i położyć na półce.

Eleganckie wieszaki do szafy

Pozbycie się sporej liczby ubrań, a także zakup eleganckich wieszaków to prosta droga do sukcesu, jakim jest naprawdę świetna organizacja szafy. Potem wystarczy już tylko każdą rzecz powiesić na wieszak, a następnie zapakować do szafy. Rzeczy można ułożyć obok siebie zgodnie z kolorami i wzorami, albo w zależności od ich przeznaczenia. Warto kupić wieszak na garnitur oraz wieszaki na marynarki, najlepiej wykonane z drewna, delikatne wieszaki na zwiewne koszule i sukienki, jak też wieszaki na spodnie oraz akcesoria typu krawaty i paski.