Meble do ogrodu

Jakie krzesła ogrodowe umieścić w ogrodzie i na tarasie?

Okres wiosenny i letni to czas, podczas którego wypoczynek na świeżym powietrzu jest wysoce wskazany i bardzo powszechny. Piękne widoki i promienie słońca sprawiają, że na zewnątrz jest się nawet i cały dzień, organizując do tego często spotkania ze znajomymi, dlatego też warto jest zadbać o odpowiednie do tego krzesła, jednak jak wybrać krzesła ogrodowe tak, by dobrze sprawdziły się one w ogrodzie lub na tarasie?

Krzesła ogrodowe do ustawiania pod gołym niebem

Krzesła ogrodowe najczęściej są ustawiane pod gołym niebem, często znajdując się tam całą dobę. To wymusza zakup takich, które będą odporne na różne czynniki, w tym przede wszystkim na wilgoć. Dlatego też w przypadku krzeseł stawianych pod gołym niebem największą popularnością cieszą się te wykonane z tworzyw sztucznych wysokiej jakości, a dość ciekawą nowością są krzesła ogrodowe wykonane z technorattanu, które są niezwykle wytrzymałe, a przy tym też lekkie i łatwe w czyszczeniu.

Wiele osób jednak nie pała sympatią do tworzyw sztucznych i w tym przypadku można po prostu kupić krzesła ogrodowe żeliwne, które poza tym, że są ciężkie, posiadają same zalety. Przede wszystkim charakteryzują się one dużą wytrzymałością i są bardzo solidne. 

Żeliwo jest też stopem, któremu niestraszna jest wilgoć i inne czynniki, na które narażone są ogrodowe meble. Jeżeli waga nie jest więc przeszkodą, naprawdę warto rozważyć ich zakup.

Krzesła ogrodowe na taras i do altanki

W przypadku krzeseł, które nie mają się znajdować pod gołym niebem, warto pomyśleć o zakupie takich, które wykonane będą z drewna. doskonale nadadzą się one więc na taras oraz do altanki. Krzesła drewniane nadal są ulubioną kategorią tych mebli ze względu na ich przyjemną fakturę i miłe ciepłe skojarzenia, które budzą.

Nie sprawdzą się one pod gołym niebem, gdyż drewno, nawet to najlepiej zakonserwowane, niezbyt dobrze znosi wilgoć, jednak kiedy krzesła trzyma się pod zadaszeniem, dodatkowo przecierając je woskiem lub środkami do impregnacji drewna, są one z reguły bezpieczne, chyba że podczas ulew deszcz, zacinając, moczy je. 

Dlatego też dobrze jest zakupić takie drewniane krzesła ogrodowe – https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-ogrodowe/, które będzie można po prostu złożyć i schować, jednak jest to sensowne tylko wtedy, kiedy posiada się jakiś garaż lub inne pomieszczenie gospodarcze służące do ich przechowywania.

Bez względu na zastosowany materiał, krzesła ogrodowe zawsze powinny być spójne z resztą wyposażenia domu i być mniej-więcej w takim samym stylu i kolorze, jak inne jego elementy. Mogą one na przykład pasować idealnie do znajdujących się w ogrodzie, czy na tarasie, donic, a także do balustrady, stołu, czy altanki.

Krzesła ogrodowe powinny też być oczywiście pozbawione obić, a zamiast tego zastosować można po prostu poduszki, które umieści się na siedzisku, dzięki czemu spędzanie na nich czasu przez wiele godzin okaże się o wiele przyjemniejsze. 

Wcielając w życie powyższe porady na temat tego, jak wybrać krzesła ogrodowe, z pewnością dokona się wyboru dobrego, któremu będzie towarzyszyć satysfakcja z zakupu.