Do łazienki

Ceramika łazienkowa – WC wolnostojące czy do zabudowy?

W sklepach oferujących wyposażenie łazienkowe możemy znaleźć różne modele WC. Można podzielić je obecnie na dwie główne kategorie, a mianowicie na WC wolnostojące, najczęściej typu kompakt, a także na WC do zabudowy, czyli ze zabudowywanym stelażem pod pojemnik na wodę. Co sprawdzi się lepiej?

Dobór odpowiedniego WC może tylko z pozoru być prostym zadaniem. W rzeczywistości jednak teraz, gdy w sklepach czeka na nas tak wiele modeli, znalezienie odpowiedniego WC nie jest takie łatwe.

Gdy także jesteś na etapie wyboru takiego wyposażenia do swojej łazienki, sprawdź z nami, jaka ceramika łazienkowa będzie wtedy najlepsza!

WC wolnostojące

WC wolnostojące to najczęściej WC kompaktowe, czyli połączona ze sobą muszla sedesowa oraz pojemnik na wodę. Taki kompakt możemy kupić w cenie rozpoczynającej się już od około 200 złotych. WC wolnostojące ma zatem przystępną cenę, co jest dużym atutem takich modeli.

Wolnostojąca ceramika łazienkowa tego typu rekomendowana jest głównie do nieco większych łazienek, gdzie montaż tego typu wyposażenia nie będzie zabierał zbyt wiele przestrzeni.

Dodatkowym plusem jest łatwy dostęp do pojemnika, co sprawdzi się w razie niespodziewanych awarii.

WC do zabudowy

Drugi typ ceramik łazienkowe to WC przeznaczone do zabudowy. Teraz takie modele spotykane są coraz częściej. W tym przypadku zabudowa dotyczy pojemnika na wodę, który znajduje się pod warstwą kafelków, dlatego nie jest widoczny.

Taka ceramika łazienkowa na pewno jest bardziej estetyczna niż kompakt WC. Zajmuje również mniej miejsca, a na zabudowanym stelażu można wtedy ustawić dekoracje, kosmetyki, więc daje on dodatkowe miejsce do przechowywania.

Główmy minusem WC ze stelażem do zabudowy jest jego wyższa cena – w tym przypadku koszt rozpoczyna się najczęściej od 700 złotych.