proszek do prania
Do łazienki

Jak wybrać proszek do prania?

Wybór odpowiedniego środka piorącego jest nie lada wyzwaniem. Poszukiwania idealnego produktu poprzedzone są często zakupem wielu takich, które nie spełniają potrzeb użytkownika. Jak wybrać najlepszy proszek do prania?

Dlaczego wybór odpowiedniego proszku do prania jest ważny?

proszek do prania

Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić produkt dobrej jakości. Są to:

  • wpływ na zdrowie – proszek do prania może szczególnie oddziaływać na osoby ze skłonnością do alergii, wrażliwą skórą oraz dzieci,
  • wpływ na jakość tkanin – słabej jakości środek może spowodować szybsze niszczenie ubrań,
  • wpływ na środowisko – środki piorące zostawiają po sobie ślad w środowisku naturalnym, dlatego warto zadbać o produkowanie jak najmniejszej ilości zanieczyszczeń; nieodpowiedni produkt może nie oczyścić tkanin do końca i konieczne będzie drugie pranie.

Jakie cechy powinien mieć proszek do prania?

Dobry proszek do prania jest wielofunkcyjny – dezynfekuje materiały, jest bezpieczny dla skóry i środowiska. Środek łączący cechy różnych produktów pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki odpowiedniemu proszkowi nie trzeba kupować innych, dodatkowych środków piorących. Alergicy powinni szukać takich z antyalergicznym składem, o właściwościach dezynfekujących. Taki proszek usunie bakterie, grzyby i roztocza z tkanin. Warto stawiać na produkty z działaniem potwierdzonym testami dermatologicznymi i badaniami laboratoryjnymi. Hipoalergiczne proszki powinni wybrać także rodzice małych dzieci.