Meble

Mały przedpokój – jak go urządzić?

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. To w końcu pierwsze pomieszczenie, które widzą wszyscy wchodzący do domu. Istotne jest zatem, aby był estetycznie i praktycznie urządzony. Nie jest to tak trudne, jak wielu osobom się wydaje. Pamiętać wystarczy o kilku ważnych zasadach.

Optyczne powiększenie małego przedpokoju


Mały przedpokój należy przede wszystkim powiększyć optycznie. Jak to zrobić? Przede wszystkim ściany powinny być w jasnych barwach. Dobrze sprawdzi się tu biel i jej odcienie. Po drugie, w małym przedpokoju powinno powiesić się duże lustro. Odbijając wnętrze, sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na przestronniejsze.

Estetyczne i funkcjonalne meble w przedpokoju


Ogromne znaczenie mają odpowiednio dobrane nowoczesne meble do przedpokoju. Dobrym rozwiązaniem będzie montaż szafy o wysokiej zabudowie. To bardzo praktyczne rozwiązanie. W takiej szafie schować można bowiem wiele różnych rzeczy. W małym przedpokoju warto zamontować szafę z przesuwnymi drzwiami. Można dzięki temu zaoszczędzić nieco przestrzeni. W przedpokoju znaleźć powinny się oczywiście także wieszaki.

Oświetlenie w przedpokoju


Bardzo często przedpokój jest pomieszczeniem, które pozbawione jest dostępu do naturalnego światła. W takim przypadku ważne jest, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne. Świetnie sprawdzi się oświetlenie punktowe. Blask świata odbijać powinien się od lustra z kilku źródeł. Jakie zastosować oświetlenie? Dobrym rozwiązaniem mogą być halogeny, taśmy ledowe czy kinkiety naścienne.