panele ozdobne na ścianę
Dodatki i akcesoria

Panele ozdobne na ścianę — gdzie sprawdzą się najlepiej?

Wykończenie ścian nierzadko decyduje o charakterze całości pomieszczenia. Istnieje wiele prostych, a przy tym efektownych metod na ich ozdobienie. Jednym z nich są panele ozdobne na ścianę. Z ich pomocą można uzyskać ciekawe efekty wizualne, ukrywając przy tym mankamenty ścian czy sufitu, a ich zamontowanie nie powinno sprawiać najmniejszych problemów. Sprawdź, w jakich pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem mogą być panele na ścianę ze zdobieniami. 

Panele ozdobne na ścianę – w jakich pomieszczeniach się sprawdzają? 

Aranżacje z użyciem paneli ozdobnych na ścianę są nietuzinkowe i dają wiele możliwości, jeżeli chodzi o dobranie wyposażenia. Panele ścienne w wersji nowoczesnej możemy wykorzystać w zasadzie wszędzie: zaczynając od naszej sypialni oraz salonu, poprzez przedpokój, na kuchni i łazience kończąc. 

Bogactwo dostępnych na rynku materiałów, z których produkuje się ozdobne panele na ścianę, sprawia, iż na takie rozwiązanie można się zdecydować również w przypadku pomieszczeń, w których jak dotąd nie wchodziło ono w ogóle w grę. 

Obecnie charakter pomieszczeń nie ma dużego znaczenia. Bez problemów można znaleźć w sklepach takie panele, które będą w pełni odpowiadały potrzebom wybranego pomieszczenia. Mówimy tutaj nie tylko o walorach estetycznych, ale także o właściwościach danego surowca. 

Gdzie można wykorzystać panele ścienne w wersji ozdobnej?

panele ozdobne na ścianę

Zwykle wybieramy takie panele, wykańczając pomieszczenia, gdzie spędzamy największą ilość czasu. Dekoracyjne panele ścienne w salonie umożliwiają stylowe ozdabianie przestrzeni znajdującej się za telewizorem, a przy tym zamaskowanie nieestetycznie wyglądających kabli i wtyczek. Do wnętrz, które utrzymujemy w nowoczesnym stylu idealnie sprawdzą się płyty dekoracyjne z MDF albo panele wykonane z betonu. Z kolei zaś zastosowanie drewnianych paneli w pokoju dziennym nadaje pomieszczeniu sporej dozy przytulności. 

Użycie ozdobnych paneli ściennych w pokoju dziecięcym to tak samo dobry wybór, co w przypadku salonu. Należy jednakże mieć na względzie, iż najmłodsi uwielbiają pisanie po ścianach, zatem czasami lepiej będzie wybrać takie panele, które można w razie czego łatwo wyczyścić. Panele ścienne 3D w sypialni są idealnie trafionym wyborem, jeżeli zależy na oryginalnym, wpisującym się w aktualną modę efekcie. Najpopularniejsze są zdecydowanie jednak ozdobne panele tapicerowane na ścianę. 

Panele ścienne w przedpokoju muszą być nie tylko piękne, ale też trwałe i praktyczne. Ułożone niedaleko wejścia prawdopodobnie są narażone najbardziej ze wszystkich znajdujących się w domu paneli na zabrudzenia i uszkodzenia. Zatem najlepszym wyborem będą panele zrobione z MDF albo PCV, które łatwo będzie utrzymać później w czystości. 

Nie ma przeszkód, żeby panele na ścianę położyć także w jadalni oraz kuchni. Ściana za stołem nie jest aż tak bardzo narażona na powstawanie zabrudzeń — można położyć na niej dowolny typ okładziny. Inaczej będzie w wypadku powierzchni niedaleko szafek, gdzie panuje spora wilgoć i nierzadko dochodzi do powstawania tłustych plam.