
Tunel foliowy – dlaczego warto go mieć w ogrodzie?
Tunele foliowe świetnie nadają się do uprawy wszelkiego rodzaju warzyw, takich jak: pomidory, ogórki, papryka, itp. zastępując działkę zagrodową. Tunel foliowy przedłuża sezon wegetacyjny od przedwiośnia do późnej jesieni.
Konstrukcja tunelu foliowego
Z przodu tunelu znajdują się prostokątne drzwi z zamkiem błyskawicznym, dzięki czemu utrata temperatury będzie minimalna. Otwarte okna z moskitierą po obu stronach w oferowanym przez nas tunelu umożliwiają regulację temperatury i ilości światła we wnętrzu oraz dostosowanie jej do uprawy. Stwarza to idealne warunki do uprawy wszystkich roślin i warzyw, takich jak pomidory, ogórki, fasola czy cukinia.
Tunele wykonane są z grubych ocynkowanych rur metalowych o odpowiedniej średnicy. Wzmocniona konstrukcja jest odporna na znaczne wahania temperatury. Dodatkowo folia stosowana w tunelach jest znacznie grubsza niż standardowa folia stosowana w podobnych produktach tego typu. Mając na uwadze wytrzymałość folii, wyposażyliśmy ją w dodatkową siatkę tkaną, dzięki czemu jest ona znacznie mocniejsza. Taką gotową konstrukcję można zakupić, chociażby w sklepach internetowych np. na focusgarden.pl.
Bezpieczeństwo tuneli i ich montaż
Tunele foliowe mają za zadanie chronić uprawy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zimne i suche wiatry, ulewne deszcze, śnieg czy grad, a także chronić przed ptakami, które są zmorą wszystkich upraw.
Dzięki dołączonej do każdego produktu instrukcji, instalacja tunelu jest niezwykle prosta. Na intuicyjny słupek z rurek stalowych nakładamy folię dołączoną do tunelu, którą mocujemy do rurek słupka. Fartuch ziemny z folii wystaje, ponieważ boki tunelu możemy obsypać ziemią lub wkopać w ziemię, co zabezpieczy folię przed skręcaniem. Przednia część tunelu to prostokątne drzwi z zamkiem błyskawicznym, dzięki czemu utrata temperatury będzie minimalna.

Kupujemy biurko do domu
Zobacz również

Wyjątkowy i klimatyczny ogród
21 grudnia 2020
Na jakie krzesła glamour się zdecydować?
14 października 2021