Meble do sypialni

W poszukiwaniu idealnego łóżka

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego salonu meblowego, aby zobaczyć, jak wiele modeli łóżek mają do wyboru inwestorzy. Niektóre przykuwają wzrok swoim unikalnym designem, drugie ciekawymi dodatkami i funkcjonalnościami, inne innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Znaczenie przy wyborze z pewnością będzie miało to, z jakich materiałów został wykonany materac, stelaż. Do tego dochodzi kwestia wymiarów, wezgłowia czy pojemnika na pościel. Jak widać, wybór nie zawsze jest taki oczywisty, mając do wzięcia pod uwagę tak wiele parametrów.

Co ma znaczenie przy wyborze łóżka do sypialni?

Pierwszym krokiem powinno być wymierzenie dostępnej przestrzeni w sypialni, aby być w stanie określić to, na łóżko o jakich wymiarach można sobie pozwolić. Inne potrzebne będzie osobie śpiącej samotnie niż parze. W przypadku łóżek jednoosobowych optymalne będą te o wymiarach 90×200 cm. Z kolei łóżka małżeńskie powinny mieć przynajmniej 160×200 cm. Stylistyka mebla także ma znaczenie, można przebierać w kolorach i stylach. Jako że łóżko (https://www.sfmeble.pl/c/lozka-do-sypialni) stanowi centralny element wyposażenia w sypialni, musi posiadać walory nie tylko użytkowe, ale też estetyczne. Istotne będzie także to, aby pasowało do wystroju wnętrza.

Na walory użytkowe i estetyczne łóżka do sypialni wpływa materiał, z którego zostało ono wykonane. Dotyczy to zarówno materaca, jak i ramy. Powinna być ona trwała i wytrzymała. Warto wybierać modele z drewnianą ramą, najlepiej z drewna dębowego, co jednak wiąże się z niemałymi kosztami. Alternatywą będzie rama z drewna bukowego lub sosnowego. W przypadku tego surowca można mówić nie tylko o solidności, ale też o właściwościach elektrostatycznych, co ma szczególne znaczenie dla alergików. Dobrej jakości rama wykonana z płyty MDF także będzie optymalnym wyborem. Duży komfort użytkowania zapewniają łóżka tapicerowane W ich przypadku sięga się po skórę naturalną, ekologiczną lub tkaninę obiciową.

Stelaż także ma duże znaczenie, dlatego trzeba zawsze sprawdzić ten element łóżka do sypialni. Wpływa on na komfort snu. Nie zaleca się wybierania tych wykonanych w całości z płyty meblowej, co przekłada się na kiepską jakość i słabą trwałość. Nie mówiąc już o niedostatecznym komforcie użytkowania. Zdecydowanie lepszym wyborem okazuje się być stelaż z wielu drewnianych, elastycznych, wygiętych listewek, z jak najmniejszymi odstępami. No i na koniec najważniejsze, czyli materac – najlepsze są te lateksowe, z pianki tremoelastycznej i futony.