regały do sypialni
Meble do sypialni

Jakie regały do sypialni są modne w 2022 roku?

Wybranie porządnego regału do sypialni nie jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego wyboru, warto zwrócić uwagę nie tylko na aktualne trendy aranżacyjne, ale przede wszystkim na własne preferencje. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które modele regałów do sypialni biją rekordy sprzedaży w obecnym sezonie.

Praktyczny regał otwierany na dotyk

W dzisiejszych czasach jest boom na regały otwierane na dotyk. Meble tego typu zazwyczaj wykonane są z materiału polerowanego na wysoki połysk. Coraz większą popularność zdobywają także regały wykonane z wysokiej jakości szkła. Największym atutem mebli tego typu jest to, że bez żadnego większego problemu można je dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Zestawić je można z wieloma meblami i dodatkami. Pamiętać należy o tym, że regał do sypialni na dotyk może pozostawiać nieprzyjemny dla oka ślad dłoni.

Regał nad wezgłowiem

Kolejnym ciekawym wyborem są regały do sypialni nad wezgłowiem. Jak sama nazwa wskazuje meble tego typu montuje się tuż nad wezgłowiem łózka. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo cennego miejsce. Nie ma również potrzeby poszukiwania dekoracji na ściany ze łóżkiem. Proste, funkcjonalne i eleganckie regały najlepiej sprawdzą się w sypialni urządzonej w stylu minimalistycznym. Regał nad wezgłowiem można wykorzystać na przykład do uporządkowania książek i pamiątek. Designerskie regały mogą okazać się również dekoracyjnym elementem sypialni.

regały do sypialni

Moda na regały schodkowe i wiszące

W nowoczesnych sypialniach coraz częściej spotkać można regały schodkowe i wiszące. Regały tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Najbardziej praktyczne są oczywiście regały wiszące, pod które można postawić klasyczne meble lub piękną doniczkę z kwiatkami.